به گزارش افکارنیوز،

یونان از بیم اقدامهای ترکیه در صدور هشدارهای ناوبری و انجام رزمایش ویژه زیر دریایی در حالت آماده باش قرار گرفته است.

اخبار بین الملل- به نوشته وبگاه «اکاثیمرینی» ترکیه یونان را به نقض معاهده لوزان در سال ۱۹۲۳ متهم میکند و  یونان  به نوبه خود با رد این ادعاها نسبت به صدور هشدارهای ترکیه ابراز نگرانی کرده است.یونان در روزهای گذشته نیز از برگزاری رزمایش دریایی بزرگ در دریای آژه خبر داده بود و متعاقب آن ترکیه هشدارهای پی در پی صادر کرد

از سویی دیگر در یونان نسبت به اعلام تمرین زیردریایی های ترکیه  نزدیک جزایر «لمنوس»، «لسوس» و «کیوس» در اژه که  قبلاً برای تمرین توسط نیروی دریایی یونان استفاده میشد ، نگرانیهایی پیش آمده  و ارتش این کشور در آماده باش قرار دارد. این در حالی است که برخی منابع مطلع مدعی شدند یونان رزمایش دریایی خود را به بهانه نگرانی از گسترش ویروس کرونا به تعویق انداخته است.

روز یکشنبه منابع خبری اعلام کردند که رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یونان در رایزنی با مقامات ارشد ناتو نسبت به درگیری محتمل کشورش با ترکیه و پیامدهای آن هشدار داده است.

به نوشته وبگاه «بالگرین میلیتری» ژنرال «کنستانتیوس فلوروس» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح  یونان نسبت به اقدام تحریک کننده ترکیه در «دریای اژه» و مرز بین دو کشوربه ناتو  هشدار داده و گفته که اینگونه قدامات به یک برخورد با عواقب پیش بینی نشده منجر میشود.