به گزارش افکارنیوز،

رئیس جمهور ترکیه در سخنانی ارمنستان و یونان را نیروهای شیطانی خواند و به ادامه نبرد با آنچه که نیروهای تروریست لقب داد، اشاره کرد.

اخبار بین الملل- به نوشته وبگاه «آسبارز» « رجب طیب اردوغان » رئیس جمهور ترکیه در سخنانی که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد در زمینه همکاری یونان با ارمنستان گفت: «ترکیه به نبرد علیه تروریسم، دشمنان خارجی از قبیل قدرتهای شیطانی از لابی های ارمنی و یونانی گرفته تا دشمنانی در خلیج فارس، همچنین کسانی که با استفاده از موسسات مالی خارجی سعی در ایجاد محدودیت علیه ما دارند، مبارزه خواهد کرد.»

این در حالی است که طی روزهای گذشته یونان در چند نوبت از ترکیه و اقدامات نظامی این کشور در دریای اژه و نقض حریم هوایی خود انتقاد کرده است.

به نوشته این منبع خبری، اردوغان در ادامه در زمینه مبارزه با ویروس کرونا نیز گفت، با کمک جمعیت 83 میلونی ترکیه نبرد با کرونا ادامه خواهد یافت و شمار مبتلایان جدید، بستری شدگان، بیماران تحت مراقبتهای ویژه در حال کاهش است.

رئیس جمهور ترکیه در روزهای گذشته نیز خطاب به برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس، آنها را نیروی شر توصیف کرده بود.

پنج کشور مصر، یونان، قبرس جنوبی، فرانسه و امارات روز دوشنبه علیه ترکیه  بیانیه ای صادر کردند. کشورهای یاد شده تحرکات ترکیه در دریای اژه، اعزام نیرو در سوریه و دخالت این کشور در امور لیبی را محکوم کردند.