به گزارش افکارنیوز،

«عبدالحمید الغبین» نویسنده جنجالی سعودی  از ساخت سریال مشترک سعودی- صهیونیستی در راستای عادی‌سازی روابط با این رژیم در سال آینده خبر داد.

اخبار بین الملل- این نویسنده سعودی در این ارتباط گفت که این سریال که در قدس اشغالی و تل‌آویو تصویربرداری خواهد شد، عادی‌سازی روابط کشورهای حاشیه خلیج فارس با «اسرائیل» را تبلیغ خواهد کرد.

عبدالحمید الغبین در ادامه گفت که این سریال از شبکه‌های تلویزیونی کشورهای حاشیه خلیج فارس پخش خواهد شد و در آن بازیگرانی از کشورهای حوزه خلیج فارس و رژیم صهیونیستی حضور خواهند داشت.

الغبین ادامه داد: «افکار عمومی در عربستان سعودی علیه مسئله فلسطین و همراه با عادی‌سازی و ایجاد روابط خوب با اسرائیل است. فلسطینی‌ها ملتی احساسی هستند. ملت سعودی دیگر به تمام مسائل کشورهای عربی اهمیت نمی‌هد (...) منافع ما اقتضا می‌کند که با اسرائیل روابط خوبی برقرار کنیم؛ زیرا [اسرائیل] کشور پیشرفته‌ای است و می‌توان از آن بسیار استفاده کرد؛ کشورهایی که با [اسرائیل] روابط برقرار کردند، شاهد تحول چشمگیری بوده‌اند».

 

 

در مقابل این اظهارات، «جمال ریان» مجری فلسطینی‌الاصل شبکه «الجزیره» در حساب کاربریش در توئیتر به گفته‌های این نویسنده سعودی واکنش نشان داد و نوشت: «نویسنده سعودی عبد الحمید الغبین که به شاهزاده محمد بن سلمان نزدیک است از سریال تلویزیونی پرده برداشته است که در آن هنرمندانی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و اسرائیل مشارکت خواهند داشت. این سریال سال آینده پخش خواهد شد».

 

 

مجری شبکه الجزیره در پُست دیگری گفت: «تجارت می‌کنند: سعودی از مسئله فلسطین حمایت کرده و می‌کند. درست این است: عربستان [کشوری است] که به اسرائیل در فلسطین قدرت داده؛ درست این است: اگر عربستان نباشد اسرائیل به انتهای خط خواهد رسید؛ درست این است که عربستان همچنان به ما دروغ می‌گوید؛ اما [سؤال اینجاست] که چرا [این کشور] با آنکه نقاب از چهره قبیحش در مسئله فلسطین برداشته؛ اما کماکان به ما دروغ می‌گوید؟».

 

 

عبد الحمید الغبین نیز در واکنش به اظهارات مجری الجزیره در حساب کاربریش در توئیتر نوشت: «این را داشته باش ریان با توجه به اینکه تو در مقابل فهمیدن مقاومت می‌کنی: ما در ده روز پایانی ماه رمضان هستیم، خداوند شاهد است که مسئله فلسطین مرده و در آرشیو اتحادیه عرب ذخیره شده است. عربستان به فلسطین بیش از صد میلیارد اعطا کرده است، خانه‌ها، بیمارستان‌ها، مدارس ساخته و حقوق ایجاد کرده. شما چه کردید؟ یک مورد را برایم مثال بزن که در آن شما به ما غیر از نسبت خیانت و دشنام چیزی ارائه کرده‌ باشید».

یک وبگاه خبری فرانسوی، چند روز پیش در ارتباط با موضوع عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت که ولی‌عهد عربستان سعودی تلاش کرده است، رئیس‌جمهور موریتانی را قانع کند تا با تل‌آویو روابط برقرار کند.