وزارت بهداشت اسپانیا امروز (شنبه) اعلام کرد که با ابتلای ۵۳۹ مورد جدید ظرف ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور اروپایی به ۲۳۰ هزار و ۶۹۸ مورد رسید.

اخبار بین الملل-مقام‌های بهداشت و درمان اسپانیا همچنین اعلام کردند که در شبانه روز گذشته، با فوت ۱۰۴ مورد جدید، مجموع قربانیان ویروس «کووید-۱۹» در اسپانیا به ۲۷ هزار و ۵۶۳ نفر رسید.

از طرف دیگر، وزارت بهداشت بلژیک نیز اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته، ۳۴۸ مورد جدید به مبتلایان به کرونا در این کشور افزوده شده تا مجموع مبتلایان به این ویروس ناشناخته به ۵۴ هزار و ۹۸۹ نفر برسد.

طبق اعلام وزارت بهداشت بلژیک، در ۲۴ ساعت گذشته، با مرگ ۴۶ نفر دیگر، مجموع قربانیان کرونا در این کشور اروپایی به ۹ هزار و پنج نفر رسید.

مقام‌های بهداشت و درمان لهستان نیز اعلام کردند که در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۸ مورد جدید به مبتلایان به کرونا افزوده شد و مجموع این آمار به ۱۸ هزار و ۱۸۴ نفر رسید و همچنین با مرگ پنج مورد جدید، تعداد قربانیان کروناویروس در این کشور اروپایی به ۹۱۲ نفر افزایش یافت.

بنا به گزارش مقام‌های وزارت بهداشت اوکراین، ظرف ۲۴ ساعت گذشته، ابتلای ۵۲۸ نفر به کرونا مورد تأیید قرار گرفت و مجموع افراد آلوده به کووید-۱۹ به ۱۷ هزار و ۸۵۸ نفر افزایش یافت و با مرگ ۲۱ مورد جدید، مجموع قربانیان کرونا در اوکراین به ۴۹۷ نفر رسید.

مقام‌های وزارت بهداشت اتریش نیز اعلام کردند که در شبانه روز گذشته، ۹۲ مورد جدید به مبتلایان به کرونا افزوده شدند تا مجموع مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور به ۱۶ هزار و ۲۰۱ نفر برسد و همچنین در بازه زمانی مذکور یک نفر جان خود را از دست داد و مجموع قربانیان کرونا در این کشور به ۶۲۹ نفر رسید.

طبق آمار و ارقام پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers، تاکنون دستکم چهار میلیون و ۶۴۳ هزار و ۱۷۶ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از آن میان ۳۰۸ هزار و ۹۲۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند و یک میلیون و ۷۶۸ هزار و ۵۱۹ نفر بهبودی یافته‌اند.