نیروهای اشغالگر صهیونیست که در روزهای اخیر و در آستانه فرار رسیدن روز جهانی قدس مردم فلسطین را زیر فشار بیشتر قرار داده‌اند با یورش به منازل ساکنان قدس و رام الله 10 فلسطینی را بازداشت کردند.

اخبار بین الملل​-نیروهای اشغالگر امروز با یورش به منازل فلسطینی‌ها در شهر قدس و بازرسی منازل آن‌ها هفت فلسطینی را بازداشت و شماری دیگر را به مراکز امنیتی رژیم صهیونیستی فراخواندند.  

این خبرگزاری به نقل از منابع محلی، اسامی بازداشت شدگان توسط نیروهای رژیم صهیونیستی را  أحمد أبو غزالة، محمد الجولانی، عبد الله الجولانی، أدهم الزعتری، رائد الزغیر، علی جابر و محمد الدقاق اعلام و اضافه کرد: نیروهای اشغالگر پس از یورش و تفتیش منازل آن‌ها واقع در ورودی حطه (محله قدیمی قدس) اقدام به بازداشت این افراد کردند.  

بنا بر اعلام این خبرگزاری، نیروهای اشغالگر صهیونیستی همچنین ۲ فلسطینی به نام های نضال زغیر، وهشام بشیتی را برای بازجویی به مرکز تحقیق و بازداشت "المسکوبیه" شهر قدس وابسته به دستگاه اطلاعات رژیم صهیونیستی احضار کردند.  

همچنین سه فلسطینی دیگر از جمله یک جوان 17 ساله در رام الله از سوی نظامیان رژیم صهیونیستی بازداشت شدند.

فلسطینی ها در سرتاسر سرزمین‌های فلسطینی در شرایط استثنایی و اعمال محدودیت‌ها به دلیل شیوع "ویروس کرونا" خود را برای برگزاری «روز جهانی قدس» آماده می‌کنند.  

با توجه به شیوع ویروس کرونا در ۲۱۰ کشور جهان، ابتلای نزدیک به ۵ میلیون نفر با ۳۲۰ هزار نفر فوتی و به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل، برنامه‌های روز جهانی قدس امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود و به همین منظور برنامه‌های مختلفی از سوی دوستداران مردم مظلوم فلسطین تدارک دیده شده است که بیشتر با استفاده از فضای مجازی خواهد بود.  

در ایران هم در روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان که از سوی امام خمینی (ره) به عنوان روز جهانی قدس به منظور یادآوری موضوع مهم فلسطین در اذهان عمومی و ظلم‌هایی که به مردم این سرزمین در ۷۲ سال اشغال آن رفته است و با توجه به برخی تلاش‌ها برای این منظور و فراموش کردن آن، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار است ساعت ۱۲ روز جمعه ۲ خرداد ماه مصادف با روز جهانی قدس با جهانیان به ویژه جهان اسلام سخن بگویند و این سخنرانی به صورت زنده و مستقیم از طریق شبکه‌های تلویزیونی و رادیوئی پخش می‌شود.  

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات روز قدس مباحثی مهمی درباره قدس، فلسطین و تحولات جاری در منطقه و جهان بیان خواهند کرد و بعداز آن گفتمانی جدید به عنوان نقطه عطف در تاریخ مقاومت شکل خواهد گرفت.