به گزارش افکارنیوز،

پس از آن که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تهدید کرد کمک‌های آمریکا به سازمان جهانی بهداشت را به علت مدیریت نامناسب بحران کرونا قطع خواهد کرد، کمیسیون اروپا روز سه‌شنبه بر حمایت خود از این سازمان بین المللی تاکید کرد.

اخبار بین الملل- ویرجینی باتو، سخنگوی کمیسیون اروپا در کنفرانس مطبوعاتی خود در بروکسل در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر دونالد ترامپ درباره سازمان جهانی بهداشت، تاکید کرد:" اکنون زمانی است که باید همبستگی خود را نشان دهیم نه این که اتهام زنی کنیم یا همکاری‌های چندجانبه را مختل نماییم. "

سخنگوی کمیسیون اروپا تصریح کرد:" اتحادیه اروپا از همکاری‌های بین المللی برای مهار بحران کرونا کاملا حمایت می‌کند چرا که معتقد است حمایت‌های چندجانبه بین المللی تنها راه موثر برای پیروزی در این نبرد است. "

 دونالد ترامپ با انتقاد از سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد که این سازمان گزارش‌های مربوط به ظهور ویروس کرونا را که مربوط به ماه دسامبر است نادیده گرفته است.

رئیس جمهور آمریکا پیش از این نیز در اواسط آوریل مشارکت مالی آمریکا در سازمان جهانی بهداشت را به حال تعلیق درآورده بود، اما دوشنبه گذشته تهدید کرد که اگر سازمان جهانی بهداشت وابسته به سازمان ملل متحد تا سی روز دیگر برای بهبود شرایط اقدام نکند، تامین مالی این سازمان را برای همیشه قطع خواهد کرد.