به گزارش افکارنیوز،

برخی رسانه‌های لبنانی هفته جاری خبر توزیع متن قانون آمریکایی موسوم به «قیصر» (یا سراز) علیه سوریه، در جلسه کابینه لبنان را منعکس و گمانه‌زنی‌هایی در این خصوص مطرح کردند.

اخبار بین الملل-در پی این موضوع دفتر رسانه‌ای نخست‌وزیری لبنان بیانیه‌ای به این شرح صادر کرد: برخی رسانه‌ها خبری درباره توزیع متن قانون قیصر مربوط به تحریم‌های آمریکا در جلسه کابینه و تصویب این قانون در کابینه دولت مطرح کردند. حقیقت آن است که دولت در صدد بررسی تأثیر این قانون بر لبنان و حاشیه‌هایی است که دولت می‌تواند بدون تأثیر منفی بر کشور به آنها عمل کند؛ هر تعهد، بحث یا تصویب درباره این قانون در جلسه کابینه صورت نگرفته است.

قانون قیصر مصویه سال ۲۰۱۹ کنگره آمریکا، اجرای تحریم‌های سخت علیه سوریه و کشورهای تعامل‌کننده با این کشور را مطرح می‌کند.

چند ماه پیش، «بثینه شعبان» مشاور رئیس‌جمهور سوریه اعلام کرد، آمریکا با قانونی موسوم به قیصر قصد به زانو در آوردن سوریه را دارد، این قانون روسیه و ایران را هم هدف می‌گیرد اما دمشق برای مقابله با فشارهای اقتصادی و سیاسی آمریکا با متحدانش هماهنگ است و آنها اقدامات ویژه‌ای برای دور زدن این قانون آمریکا دارند.