به گزارش افکارنیوز،

کارزار انتخاباتی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، اواخر روز گذشته اعلام کرد او از طرحی که خواستار کاهش بودجه پلیس این کشور است، حمایت نمی‌کند.

اخبار بین الملل-سخنگوی بایدن در این خصوص در بیانیه‌ای اعلام کرد: «بایدن اعتقادی بر این ندارد که بودجه پلیس باید گرفته شود. او اندوه و غم عمیق کسانی را که خواستار تغییر هستند می‌شنود و به اشتراک می‌گذارد، و تلاش می‌کند که از اجرای عدالت اطمینان حاصل کند و این درد وحشتناک را متوقف کند.»

این سخنگو در ادامه اضافه کرد بایدن از «نیاز فوری به اصلاح، از جمله تامین بودجه برنامه‌های پلیس در جامعه برای بهبود روابط میان افسران پلیس و ساکنان شهرها» حمایت می‌کند.

در این بیانیه آمده است: «تامین بودجه باید به سمت تنوع بخشیدن به بخش‌های مختلف پلیس باشد تا آن‌ها شبیه جوامعی باشند که در آن خدمت می‌کنند.»

پس از آنکه معترضان به قتل جورج فلوید خواستار «توقف تامین بودجه پلیس» شدند، چندین حوزه قضایی از جمله نیویورک، لس آنجلس و مینیاپولیس اعلام کردند در حال بررسی انحلال و یا توقف ارائه بودجه به اداره پلیس خود هستند.

شهردار نیویورک اعلام کرد بودجه اداره پلیس خود را به جوانان و یا برنامه‌های خدمات اجتماعی اختصاص خواهد داد. او در این خصوص گفت: «مطمئنا پلیس اهمیت دارد، اما سرمایه‌گذاری روی جوانان از اهمیت اساسی برخوردار است.»

همزمان شهردار لس‌آنجلس نیز موافقت کرد تا ۲۵۰ میلیون دلار از بودجه اداه پلیس این شهر به جوانان و برنامه‌های بهداشت و درمان اختصاص یابد.

این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، مخالف توقف بودجه پلیس و یا انحلال آن بوده و در مقابل می‌گوید خواستار اجرای نظم و قانون در این کشور است. او همچنین ادعا کرده بایدن یکی از دموکرات‌هایی است که از ایده توقف بودجه پلیس حمایت می‌کند. ویلیام بار، دادستان کل آمریکا نیز روز گذشته اظهار کرد انحلال ادارات پلیس اشتباه بزرگ و خطرناک خواهد بود.