به گزارش افکارنیوز،

شهردار واشنگتن اعلام کرد نیروهای ارتش آمریکا همچون «سربازان اسباب بازی» در دست دونالد ترامپ هستند تا از آن‌ها برای ارعاب معترضان بهره بگیرد.

اخبار بین الملل-«موریل باوزر» در مصاحبه‌ای با تاکید بر این موضوع گفت: همه ما شاهد هستیم که در آمریکا از نظامیان همانند سربازان اسباب بازی برای ترساندن مردم در شهر‌های مختلف از جمله واشنگتن استفاده می‌شود.

شهردار واشنگتن که پیشتر نیز اقدام رئیس جمهور آمریکا برای توسل به ارتش برای سرکوب معترضان ضد نژادپرستی را بار‌ها مورد انتقاد قرار داده بود، اخیرا با حروف بزرگ و در یکی از خیابان‌های منتهی به کاخ سفید عبارت «جان سیاهان اهمیت دارد» را نوشت. وی درباره این اقدام منتقدانه خود علیه دولت گفت: این نمادِ شعار‌های ما بر ضد اقدامات نژادپرستانه در آمریکاست و نیز شاخصه بخشی از شهرمان است که در تصرف نیرو‌های فدرال است.

شهردار واشنگتن همچنین از اقدام دولت برای توسل به تجهیزات و ادوات نظامی برای مقابله با اعتراضات مردم به شدت انتقاد کرد.

همزمان با شعله‌ور شدن اعتراضات در آمریکا و خصوصا در واشنگتن در پی قتل بی‌رحمانه جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس نژادپرست این کشور، مقامات امنیتی کاخ سفید به تکاپو افتاده‌اند تا خطرات احتمالی علیه کاخ سفید در پی اعتراضات اخیر را کاهش دهند. به این منظور کارگزاران امنیتی کاخ سفید دور تا دور دفتر ریاست جمهوری آمریکا را حصارکشی کرده‌اند.

قتل بی‌رحمانه جورج فلوید، یک مرد سیاه‌پوست از سوی پلیس آمریکا در شهر مینیاپولیس موجی از خشم و انزجار را در این کشور به راه انداخته که به رغم گذشت دو هفته از آن فروکش نکرده است.