به گزارش افکارنیوز،

هزاران نفر در تگزاس به تابوت جورج فلوید ادای احترام کردند و یاد وی را گرامی داشتند؛ سیاه‌پوست آمریکایی که کشته شدن وی توسط افسر پلیس آمریکا موج گسترده اعتراضات را علیه بدرفتاری با سیاه پوستان و دیگر اقلیت‌ها در آمریکا به دنبال داشت.

اخبار بین الملل-پرچم‌های آمریکا در مسیر منتهی به کلیسای Fountain of Praise در هیوستون که فلوید در آنجا بزرگ شده بود، تکان داده میشد و جمعیت مردم که برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا ماسک بر صورت داشتند با تشکیل دو صف به تابوت جورج فلوید در کلیسا ادای احترام کردند.

مقامات این کلیسا اعلام کردند بیش از شش هزار و ۳۰۰ نفر در این مراسم شرکت داشتند و مراسم بیش از شش ساعت به طول انجامید. به گفته این مقامات، برخی افراد ظاهرا به علت گرمای شدید هوا و اینکه مجبور شده بودند برای ورود به کلیسا ساعت‌ها منتظر بمانند راهی بیمارستان شدند.

با گذشت دو هفته از قتل بی‌رحمانه جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی‌ به دست پلیس شهر مینیاپولیس، شهرها و ایالت‌های مختلف آمریکا همچنان صحنه اعتراضات به نژادپرستی است.

این اعتراضات به کشورهای دیگر همچون کانادا، آرژانتین، اتریش، فرانسه و ... نیز رسیده است.

پلیس آمریکا برای سرکوب معترضان به روش‌های غیراخلاقی و غیرانسانی مختلفی همچون زیر گرفتن افراد با ماشین و تیراندازی مستقیم روی آورده است.

این اعتراضات پس از آن شکل گرفت که پلیس شهر مینیاپولیس جورج فلوید، شهروند بی‌دفاع سیاه‌پوست را که مدعی بود «کلاهبرداری» کرده به شکل فجیعی خفه کرد و به قتل رساند. طبق ویدئویی که از قتل این تبعه سیاه‌پوست آمریکا منتشر شده، پلیس پس از توقف، او را به زمین می‌زند و در حالی که بر گردن او زانو زده است، دستانش را از پشت می‌بندد. در این لحظه فلوید فریاد می‌زند که نمی‌تواند «نفس بکشد» و التماس می‌کند که او را نکشند. اما بی‌توجهی پلیس به او و فشاری که به گردنش وارد می‌شود باعث خفگی این شهروند بی‌دفاع می‌شود.