به گزارش افکارنیوز،

«قحطان الجنابی» سفیر عراق در عربستان سعودی، اعلام کرد که «علی عبدالامیر علاوی» معاون نخست‌وزیر و وزیر دارایی عراق، دیروز (شنبه - 18 ژوئیه) یعنی پیش از سفر نخست‌وزیر این کشور  وارد ریاض شده است.

اخبار بین الملل-وی، تصریح کرد: سفر «مصطفی الکاظمی » نخست‌وزیر عراق به عربستان بر روی توسعه روابط دوجانبه و تقویت آن در تمامی زمینه‌ها و نیز توسعه روابط عراق با همسایگان و منطقه عربی متمرکز خواهد بود.

الجنابی ادامه داد: علی عبدالامیر علاوی، دیروز وارد ریاض شد تا نشست‌های شورای هماهنگی سعودی - عراقی را آغاز کند. این نشست‌ها تا امروز ادامه خواهد یافت.

نخست‌وزیر عراق هفته پیش، دستور تشکیل مجدد شورای هماهنگی عراقی - سعودی برای بررسی پرونده‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی میان دو کشور به ریاست  علی عبدالامیر علاوی را صادر و اعلام کرد  که وزارت‌خانه‌های برنامه‌ریزی، نفت، حمل و نقل، کشاورزی، فرهنگ، صنایع و معادن، جوانان و ورزش، آموزش عالی و پژوهش علمی در آن عضو هستند.

سفیر عراق در عربستان گفت: انتظار می‌رود که سفر مصطفی الکاظمی به ریاض که نخستین سفر خارجی نخست‌وزیر به شمار می‌رود، نتایج مثبت بزرگی در سطح روابط دوجانبه میان دو کشور داشته باشد و ما انتظار داریم که این روابط در سطح توقعات سران و مردم دو کشور تقویت شود.

به اعلام شبکه سعودی «الحدث»، نخست‌وزیر عراق قرار است فردا، در رأس هیأتی متشکل از وزیر نفت، برق، برنامه‌ریزی و دارایی به ریاض سفر کند.

وی قرار است در ادامه نخستین سفر دوره‌ای خارجی خود، پس از عربستان به ایران و آمریکا نیز سفر کند.