به گزارش افکارنیوز،

«حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه شامگاه دوشنبه بر حمایت مجدد از کشور آذربایجان در درگیری‌های نظامی مرزی اخیر با ارمنستان ، تاکید کرد.

اخبار بین الملل-آکار شب گذشته با «رامز طاهروف» معاون وزیر دفاع آذربایجان و «کریم مصطفایف» فرمانده ارتش منطقه خودمختار نخجوان (ذیل حکومت آذربایجان) دیدار داشته است.

بر این اساس، آکار در دیدار با این مقامات، با اشاره به آغاز درگیری‌های نظامی پراکنده بین آذربایجان و ارمنستان در منطقه مرزی قره‌باغ، گفت آنکارا همواره در زمان حملات نظامی و دیگر چالش‌ها در کنار باکو ایستاده است.

در این نشست که «یاشار گولر» رئیس ستاد کل ارتش ترکیه نیز حضور داشت، مقامات دو کشور بر هماهنگی‌های نظامی بین ترکیه و آذربایجان در شرایط حملات نظامی صحبت کردند.

به نوشته آناتولی، وزیر دفاع ترکیه با اشاره به تداوم حمایت آنکارا از باکو در برابر تنش‌ها با ارمنستان، گفت نظامیان ترکیه در منطقه آنچه را که باید انجام می‌دهند و کسی نباید در آن شک داشته باشد.

 «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه نیز چند روز پیش مدعی شده بود: «ارمنستان یک کشور اشغالگر است که تلاش برای حل مسالمت‌آمیز بحران با آذربایجان نمی‌کند و ما همواره در کنار آذربایجان هستیم».

تنش بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان با حمله نظامیان این کشور به منطقه مرزی «تووز» آذربایجان از هفته قبل آغاز و منجر به درگیری شدید در منطقه مرزی شد؛ در این درگیری‌ها، شماری از نیروهای دو طرف کشته یا زخمی شده‌اند.