به گزارش افکارنیوز،

 «جِنی دورکان» شهردار سیاتل بامداد امروز (چهارشنبه به وقت تهران) از خروج نیروهای امنیتی فدرال از این شهر خبر داد.

اخبار بین الملل- به نوشته خبرگزاری «رویترز»، دورکان در صفحه توئیتر خود نوشت وزارت امنیت داخلی آمریکا به او خبر داده که مأموران یگان تاکتیکی گشت مرزی ایالات متحده از سیاتل خارج شده‌اند.

نظامیان فدرال آمریکا هفته قبل با دستور دولت مرکزی، وارد بزرگترین شهر ایالت واشنگتن شده تا ضمن محافظت از ساختمان‌های دولتی، تظاهرات ضد نژادپرستی در سیاتل را سرکوب کنند.

این در حالی است که شهردار سیاتل در همان زمان ضمن مخالفت با استقرار نیروهای امنیتی فدرال در این شهر، اعلام کرده بود این امر از موافقت مقام‌های محلی برخوردار نیست و می‌تواند بیشتر باعث آسیب رسیدن به اماکن و اموال دولتی شود.

به نوشته رویترز، دورکان در توئیت خود، دلیل این موضوع را شکایت مقام‌های محلی از تنش‌زایی نیروهای امنیتی فدرال، به جای آرام کردن اعتراضات عنوان کرده اما وزارت امنیت داخلی آمریکا هنوز به این خبر واکنش نشان نداده است.

بسیاری از شهرهای آمریکا از ۲۵ ماه می (پنجم خرداد ماه) بعد از قتل نژادپرستانه فردی سیاه‌پوست به نام «جورج فلوید» صحنه اعتراض بوده‌اند.

پیش از این شهرداران شهر‌های پورتلند، سیاتل، شیکاگو، کانزاس، آلبوکرک‌، نیو مکزیکو و واشنگتن در نامه‌ای به مجلس نمایندگان و سنای آمریکا نوشتند:‌ «به‌ کار‌گیری بد و چشمگیر نیروی فدرال در شهر‌ها به دلیل اعتراضات به مقامات محلی هرگز نباید توسط این دولت صورت بگیرد».

شهردار شهر پورتلند نیز از رئیس جمهور این کشور خواسته پلیس‌های فدرال را یا اعزام نکند و یا آنان را از این شهر خارج کند.