به گزارش افکارنیوز،

«جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در پیامی در توئیتر به بحران‌هایی که این کشور در دوران ریاست جمهوری « دونالد ترامپ » با آن مواجه شده، اشاره کرد.

اخبار بین الملل- وی در این پیام توئیتری نوشت: «ما تحت (ریاست جمهوری) دونالد ترامپ با بحران‌های زیادی مواجه هستیم. کووید (کرونا)، فروپاشی اقتصادی، خشونت بی‌دلیل پلیس، جسور کردن ملی‌گرایان سفیدپوست و کاهش یافتن اعتقاد به آینده درخشان آمریکا».

بایدن در ادامه این پیام توئیتری نوشت که عامل مشترک تمامی این بحران‌ها رئیس‌جمهوری است که اوضاع را بدتر و نه بهتر می‌کند.

نامزد دموکرات‌ها در پیام توئیتری دیگری نیز نوشت: «آیا در صورت انتخاب مجدد ترامپ، کسی اعتقاد دارد که خشونت‌ها در آمریکا کمتر خواهد بود؟»

همچنین بر اساس متن سخنرانی بایدن در شهر پیتسبورگ در ایالت پنسیلوانیا که توسط کارزار انتخاباتی وی منتشر شده، بایدن معتقد است که «ترامپ ضعیف باعث برانگیختن خشونت‌ها در شهرهای آمریکاست».

از اوایل خرداد ماه و پس از اقدام افسر پلیس «مینیاپولیس» ایالت «مینه‌سوتا» در قتل «جورج فلوید» شهروند ۴۶ ساله سیاهپوست آمریکا از طریق فشردن زانو بر روی گردنش به مدت ۹ دقیقه، اعتراضات سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا از شهر مینیاپولیس آغاز شد و به دیگر شهرهای آمریکا و حتی کشورهای دیگر نیز گسترش یافت و تاکنون نیز ادامه داشته است.

در حالی که اعتراضات ضد نژادپرستی و خشونت پلیس علیه رنگین‌پوستان همچنان در پورتلندو دیگر شهرهای آمریکا ادامه داشت، روز دوشنبه هفته گذشته ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت که در آن هنگامی که «جیکوب بلیک» جوان ۲۹ ساله غیرمسلح سیاهپوست آمریکایی به سمت خودروی خود در حال حرکت بود، دو افسر پلیس او را دنبال می‌کنند و به محض آنکه درب خودرو را باز می‌کند، یکی از افسران پلیس شروع به تیراندازی به وی می‌کند. این شهروند سیاه‌پوست آمریکایی نیز بر اثر خشونت پلیس فلج شد تا شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین به صحنه دور تازه اعتراضات تبدیل شود.

اعتراضات در شهر کنوشا در حالی تشدید می‌یابد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علی‌رغم هشدارهای مقامات محلی، اعلام کرد به شهر کنوشا سفر خواهد کرد.