به گزارش افکارنیوز،

 دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه با انتقاد از برگزاری انتخابات از طریق پست، تهدید فرمانداران ایالت‌های تحت کنترل دموکرات‌ها برای انتخابات سوم نوامبر را به مراتب جدی‌تر از کشور‌های خارجی توصیف کرد.

دونالد ترامپ جمهوریخواه که براساس آخرین نظرسنجی‌های ملی از جو بایدن دموکرات عقب‌تر است، گفت در برخی ایالت‌ها که رای گیری در آن‌ها به طور گسترده از طریق پست انجام شده است، نتایج ۵ تا ۴۰ درصد با آنچه باید باشد تفاوت دارد و در نتیجه انتظار می‌رود برخی آرا به سرقت رفته باشند.

ترامپ که به نظر می‌رسد در حال از دست دادن محبوبیت خود در میان مردم آمریکاست به شدت با برگزاری انتخابات به شیوه پستی مخالف است. پیش‌تر نیز این شیوه رای گیری را «فاجعه امنیتی برای آمریکا» و به نفع دموکرات‌ها خوانده بود. او برای جلوگیری از برگزاری انتخابات به شیوه پستی دست به کارشکنی‌هایی نیز زد و تایید کرد که به دلایل سیاسی مانع تامین بودجه ۲۵ میلیارد دلاری ادارات پست آمریکا شده است. این اقدام ترامپ با انتقادات بسیاری از جمله از سوی مجلس نمایندگان روبرو شد.

نتایج آخرین نظرسنجی موسسه هیل هریس که روز سه شنبه منتشر شد نشان داد در حالی که هفت هفته به برگزاری انتخابات سراسری آمریکا باقی مانده بایدن با ۴۵ از ترامپ که ۳۹ درصد آراء را به خود اختصاص داده جلو است.