احمد نادری در واکنش به اظهارات اخیر سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص آمریکایی ها در عمل نشان دهند به تعهداتشان در برجام متعهد هستند، گفت: از منظر ما برجام معاهده مُرده است، چرا که ترامپ به ناحق از آن خارج شد و تحریم های ظالمانه ای علیه ایران اعمال کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: از سوی دیگر نیز شاهد بودیم که اروپایی ها به صورت عملی از برجام خارج شدند و به هیچ وجه تعهدات خود را انجام ندادند، بنابراین توافقی که همه طرف های آن جز چین و روسیه به آن پشت کردند، چطور می شود به آن برگشت.

وی تاکید کرد: نمی دانم چگونه است دولتی ها فکر می کنند باید به برجام و قبل از ژآنویه 2017 برگشت، ذوق زدگی دولتی ها از سخنان بایدن و سیگنال هایی که برای آمریکا می فرستند جای تعجب دارد، آقایان به جای  اینکه از آمریکا طلبکار باشد التماس می کنند هر چه زودتر به برجام برگردند، این رفتارها با عزت ملی و روحیه ایرانی، منافع و امنیت ملی سازگار نیست.

رئیس شورای اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) اظهار داشت: به دولتی ها توصیه می کنم که این سبک رفتار و رویه را کنار بگذارند، با اقتدار با آمریکایی ها صحبت کنند و مطالبه گر باشند اما متاسفانه دولتی ها از موضع ضعف به معادلات بین المللی نگاه می کنند که در شأن ملت ایران نیست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه کشور تصریح کرد:  آمریکا باید اعتماد ما را جلب کند، نه روی کاغذ، بلکه آمریکا باید در عمل نشان دهد که به تعهداتش عمل می‌کند و ما هم به عنوان کشوری که بارها ثابت کرده‌ایم، سخت مذاکره و سخت امضا می‌کنیم، ولی دقیق اجرا می‌کنیم، یک بار دیگر مجدد به دنیا نشان خواهیم داد آنچه را ما امضا می‌کنیم، پای آن هستیم، ولی مطلقا بدون اجرای کامل برجام از طرف آمریکایی‌ها، این طرف اتفاقی نخواهد افتاد.