فداحسین مالکی در واکنش به اظهارات مشاور امنیت ملی دولت جدید آمریکا مبنی بر لزوم جلوگیری از پیشرفت برنامه موشکی و هسته‌ای ایران، گفت: برنامه جامع اقدام مشترک دارای چارچوبی مشخص و مطابق آنها ایران به تعهداتش عمل کرده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها به خروج یکجانبه از برجام ، به طور شفاف این توافقنامه را نقض کردند، اظهار کرد: این مهم در حالیست که اکنون آمریکایی ها و اروپایی ها به عنوان بدعهدهای بین المللی شناخته می شوند و باید پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: ترامپ نیز درصدد طرح مسائل جدید و گرفتن امتیاز در برجام بود اما موفق به اجرای زیاده خواهی هایش نشد از این رو اگر دولت جدید آمریکا نیز بخواهد همان مسیر اشتباه را طی کند، دولت جمهوری اسلامی ایران نیز مطابق قانون اخیر مجلس اقدام خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: بایدن باید سیاست های یکجانبه ترامپ را کنار بگذارد و اقدام به لغو تحریم های ظالمانه علیه ایران کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک مسائل موشکی خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است و این مهم در حالیست که توانمندی دفاعی کشورمان قابل مذاکره نیست.