اقبال شاکری در گفتگو با افکارنیوز با تاکید بر اینکه همه باید از تصمیمات شورای نگهبان درباره انتخابات تمکین کنند، گفت: بر اساس قانون، شورای نگهبان  باید در زمینه بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری تصمیم‌گیری کند و شورای نگهبان هم پس از بررسی‌های دقیق، این تشخیص را داد که هفت فردی که به مردم معرفی شدند، صلاحیت لازم برای تصدی کرسی ریاست جمهوری را دارند.

وی بیان کرد: در شرایط فعلی هم نامزدهای انتخابات باید به این مسئله واقف باشند که فردی که توانایی بیشتر و برنامه بهتری را می تواند برای حل مشکلات کشور ارائه دهد، قاعدتاً مورد توجه مردم قرار می‌گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اهمیتی ندارد که گرایش سیاسی این فرد به کدام سمت باشد و برای مردم مهم است فردی رئیس جمهور شود که در برنامه های خود نشان دهد  می تواند جلوی روند فعلی و وضع موجود را بگیرد و وضعیت معیشتی مردم را بهبود دهد.

شاکری ادامه داد: در حال حاضر مشکلات زیادی در کشور داریم و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید به مردم نشان دهند که قادر هستند مشکلات آنان را حل کنند و باید سوابق و برنامه‌های خود را در ایام تبلیغات به مردم ارائه دهند.

وی گفت: همه ما می‌دانیم که بحث اقتصادی مهمترین مسئله کشور است. ساماندهی وضع مسکن، بهبود فضای کسب و کار و بهبود شرایط برای ترغیب جوانان به ازدواج و رفع بیکاری از جمله مسائل مهمی است که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید مدنظر داشته باشند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری نباید وعده های توخالی و پوچ به مردم ارائه دهند.

شاکری بیان کرد: البته می‌بینیم که برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این روزها بیشتر تمرکز خود را روی مسئله افزایش مبلغ یارانه های نقدی گذاشته اند. در حالی که بهتر است به جای این کار، برنامه های عملیاتی خود را برای برون رفت از مشکلات اقتصادی مردم ارائه دهند.

وی تاکید کرد: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید بدانند که اگر اقتصاد کشورمان قوی باشد، پرداخت یارانه‌ها جزو اولویت های دست چندم محسوب می شود.

شاکری اظهار داشت: به نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری توصیه می کنم به جای اینکه تا این حد روی موضوع یارانه ها متمرکز کنند، بهتر است در ایام تبلیغات برنامه های خود را در زمینه حل مشکلات اقتصادی ارائه کنند و از توانایی ها و برنامه های خود در این حیطه برای مردم بگویند.