میخائیل اولیانوف ، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین ضمن اعلام این مطلب که احیای توافق هسته‌ای ایران به نفع کل جامعه بین المللی است، افزود: احیای این توافق باعث می‌شود فعالیت‌های هسته‌ای ایران از جمله سطح غنی سازی و حجم اورانیوم و تعداد سانتریفوژ‌ها تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار بگیرد.

این مسئول روس اوضاع توافق هسته‌ای ایران را نگران کننده دانست. اولیانوف همچنین حمایت کشورش را از این توافق اعلام کرد و گفت همه طرف‌ها باید بند‌های آن را اجرا کنند.

پیشتر، لارنس نورمن، خبرنگار وال استریت ژورنال در پیامی در حساب کاربری توئیتر خود نوشت دور ششم مذاکرات وین با هدف احیای برجام بعید است پیش از روز شنبه برگزار شود.

چهارشنبه هفته گذشته پنجمین دور مذاکرات برجامی در گراند هتل وین و با اندکی تاخیر برگزار شد. پس از این نشست «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی وین در پیامی اعلام کرد: «مذاکرات درباره احیای برجام به نقطه‌ای رسیده است که در مواردی که نیاز به تصمیمات سیاسی است نیاز به مشورت با مقامات در کشور‌ها وجود دارد.»

اما پس از آن «ند پرایس» سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا اعلام کرد این کشور در انتظار دور ششم مذاکرات برجامی با ایران است.

همچنین «انریکه مورا» هماهنگ کننده اتحادیه اروپا پس از این نشست اعلام کرده بود: «پیش‌بینی می‌کنم که در دور بعدی مذاکرات در مورد پرونده هسته‌ای ایران به توافق برسیم.»

سید عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان و رئیس هیأت مذاکره‌ کننده ایرانی در وین هم در گفت‌وگویی اعلام کرده بود که منطقا دور آینده می‌تواند دور پایانی مذاکرات وین باشد.