علی حدادی در گفت‌و گو با افکارنیوز اظهار کرد: انتخابات در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و زندگی افراد جامعه تاثیرگذار است بنابراین به همین دلیل این مساله از اهمیت بسیار فراوانی برخوردار است. 

وی تاکید کرد: همچنین نباید فراموش کرد که مشارکت در انتخابات و حضور در پای صندوقهای رأی هرچه گسترده‌تر و بیشتر باشد، رییس جمهوری که انتخاب می شود دارای اثربخشی بیشتری در امور اجرایی خواهد بود. 

تاثیر مشارکت مردم در کارآمدی نظام و خدمت‌رسانی 

نماینده مردم ساوجبلاغ ،نظرآباد ،طالقان و چهار باغ در مجلس تصریح کرد: مردم عزیز و فهیم ایران اسلامی نیز امروز مساله مشارکت در سرنوشت خویش را بهتر از همه متوجه شده‌اند زیرا انتخابات در یک روز برگزار شده و به اتمام می‌رسد اما مشارکت مردم می‌تواند به کارآمدی نظام، خدمت‌رسانی، مباحث اقتصادی، معیشتی اثرگذار باشد به همین دلیل ضرورت دارد تا مردم کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مشارکت گسترده داشته باشند. 

وی گفت: 28 خرداد مردم عزیز برگ زرین دیگری را برای کشور رقم می‌زنند. 

حدادی تاکید کرد: این مشارکت پشتوانه مردمی است و بخش مهم از سرنوشت مردم به حضور در پای صندوق‌های رأی گره خورده است و نباید فراموش کرد که مسئولان نظام در بخش‌های مختلف نظیر قوای مقننه، قوه قضاییه و به ویژه قوه مجریه که رییس جمهور دارای بسیار فراوانی است با پشتوانه مشارکت گسترده در انتخابات می‌تواند بهتر مشکلات کشور را حل کنند. 

این نماینده مجلس بیان کرد: با مشارکت گسترده مردم در انتخابات، توانمندی رییس جمهور بیشتر می‌شود و همچنین باید توجه داشت مشارکت گسترده دارای اثربخشی در امور داخلی ، خارجی و زندگی و معیشت کشور دارد.  

منابع کشور، شرط اصلی دادن وعده‌های انتخاباتی 

وی به نامزدهای انتخابات توصیه کرد: بخش مهم انتخابات به این است که نامزدهای انتخابات با توجه به منابع موجود در کشور باید قول و وعده دهند. باید در نظر داشت که قوه مجریه مسئولیت اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها را برعهده دارد، همچنین در بسیاری از مواقع دولت برای اجرای برنامه‌ها به تصویب قوانین نیاز دارد. 

وی ادامه داد: همچنین برای اجرای قول‌ها و وعده‌ها منابعی نیاز است که اگر این منابع تعریف نشده باشد، شخص رییس جمهور نمی‌تواند قول و وعده‌ای که برای نمونه 100 روز دیگر نتواند آن را اجرایی کند.

لزوم پرهیز از دادن وعده‌های پوچ 

وی خاطرنشان کرد: بنابراین آنچه ضرورت دارد این است که نامزدهای انتخاباتی نسبت به وظایف ، اختیارات خود و همچنین قوانین و منابع موجود وعده‌هایی دهند که امید را به معنای واقعی و در مسیر عملی و اجرایی شدن برنامه‌ها در جامعه افزایش دهد. 

حدادی گفت: نامزدهای انتخابات حتما در انتخاب شعارها و وعده‌ها بسیار دقت کنند تا در آینده پاسخگوی سخنان خود باشند و وعده‌ها هیچ و پوچ نشود. 

وی افزود: نامزدهای انتخابات باید دقت کنند از آنچه به عنوان برنامه‌های خود در تبلیغات سخن می‌گویند با توجه به ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها ، قابلیت‌های داخل کشور،‌قوانین و منابع و... مطرح کنند. نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باید وعده‌های خود را با استفاده از نظرات کارشناسی تیم‌های قوی بررسی و طرح کنند. البته متاسفانه بعضی از مواقع دیده می‌شود این کاندیدها وعده‌هایی را مطرح می‌کنند که از هم‌اکنون اطمینان داریم آن وعده‌ها عملی نمی‌شود زیرا منابع کافی برای اجرای آنها وجود ندارد. 

گفتنی است در روزهای‌ گذشته علی حدادی، نماینده مردم ساوجبلاغ ،نظرآباد ،طالقان و چهار باغ در مجلس در توئیت‌هایی نوشته است: 

«می گویند انتخابات امسال رقابتی نیست!

اولا اینکه بازیگری در صحنه رقابت اخلاقی ندارید، نه به معنای رقابتی نبودن انتخابات؛ بلکه اعتراف به ‎توانمندی کاندیدای انقلابی است که حضورش ‎امیدآفرین است.

ثانیا ساحت مناظرات سیاسی، نیازمند ‎صاحب نظر است؛ نه قدّاره بند و هتّاک و فحّاش!» 

‌«این روزها  ‎بانیان وضع موجود که خود در چندین منصب دولتی حضور داشتند، دایه دلسوزتر از مادر شدند و با ژستهای پوپولیستی، ضمن ابراز همدردی با آحادملت وعده حل مشکلات می دهند!»