محمود عباس زاده ، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با افکارنیوز ضمن اشاره به کمرنگ شدن حضور آمریکا درمنطقه غرب آسیا و تاثیر آن بر اظهارات تفرقه‌افکنانه برخی از کشورهای همسایه ایران به رزمایش اخیر ارتش اشاره کرد و افزود: پیام رزمایش ایران بسیار روشن است. رزمایش رزمی یک فعالیت عادی در کشور است.

وی ادامه داد: ما با اعتماد به ظرفیت های داخلی و دستاوردهای نظامی و دفاعی که داشته ایم می‌توانیم این پیشرفت ها را در رزمایش هایمان نشان دهیم و آزمایش کنیم.

عباس‌زاده خاطرنشان کرد: ما در طول سال ۴ الی ۵ رزمایش داریم که درچارچوب مرزهای کشورمان انجام می دهد این رزمایش نیز در مرزهای شمال غربی در ادامه همان‌هاست که پیام روشنی برای کشورهای بیگانه داشت که به بهانه‌های مختلف در قفقاز حضور دارند و نیت آن‌ها فتنه‌گرانه است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس عنوان کرد: حضور و بزرگنمایی رژیم صهیونیستی درمنطقه قفقاز ازجمله اهداف دشمنان امنیت منطقه و تروریست‌هاست. ایران به برخی از کشورها که خواب‌های متوهمانه تاریخی برای منطقه قفقاز می‌بینند هشدار جدی داد که تغییر در ژئوپولیتیک منطقه را برنمی‌تابد.

هشدار جدی ایران به کشورهایی که خواب‌های متوهمانه تاریخی برای منطقه قفقاز دیده اند

وی گفت: آن‌ها می‌خواهند امپراطوری‌های متوهمانه قدیم را احیا کنند. آن هم کشورهایی که حتی درمقابل جریانات داخلی خود آسیب پذیر هستند. مانند برخی از کشورهای منطقه قفقاز که درسال‌های گذشته یکی از کشورهای همسایه درمقابل کودتای داخلی آسیب‌پذیر بودند.

عباس زاده تشریح کرد: ازطرفی اکنون که آمریکا درحال خروج رسمی از منطقه غرب آسیاست، مستکبران جهانی به پرچمداری آمریکا، اسراییل و انگلیس سعی دارند با ایجاد تفرقه بین ایران با کشورهای همسایه‌اش است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: آن‌ها می‌خواهند هرطور شده ایران را به چالش بکشند. حال اینکه ایران برخی از کشورهای منطقه قفقاز صحبت‌هایی تفرقه‌افکنانه انجام می‌دهند نیز در همین راستاست. بنابراین جمهوری اسلامی ایران حضور هیچ نیروی بیگانه و تروریستی را در مناطق مجاور خود برنمی‌تابد و در اولین فرصت برای ازبین بردن گروه‌های تروریستی که برای ایجاد تنش در مرزهای ایران فعالیت می‌کنند اقدام خواهد کرد.

عباس زاده درانتها بیان کرد: این اظهارات برخی از کشورها ناشی از کمرنگ شدن حضور آمریکاست. البته دولت جدید مبنای سیاستش تقویت ارتباط با کشورهای همسایه است و همین هدف باید تقویت و تحقق یابد. کشورهای متعددی ازجمله اسراییل و آمریکا می‌خواهند کشورهای همسایه در منطقه غرب آسیا را با یکدیگر دشمن کنند. بنابراین باید هشیار بود و مهم‌ترین موضوع یعنی امنیت منطقه را با همکاری یکدیگر تامین کنند و در سایه امینت، اقتصاد کشورشان را تقویت کنند.