حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با "افکار نیوز "درباره زمان ارائه لایحه متمم بودجه ۱۴۰۰ به مجلس شورای اسلامی ، گفت: برای اصلاح یکسری از مسائل مهم اقتصادی، دولت به دنبال ارائه لایحه متمم بودجه ۱۴۰۰ به مجلس شورای اسلامی است و ما منتظر هستیم تا ببینیم دولت چه زمانی این لایحه را به مجلس ارائه می کند.

وی درباره زمان ارائه لایحه برنامه هفتم توسعه به مجلس شورای اسلامی ، تصریح کرد: بعید است لایحه برنامه هفتم توسعه به مجلس ارائه شود چرا که فرصت برای بررسی و تصویب آن پیش از بودجه سال ۱۴۰۱ وجود ندارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در واقع باید برنامه هفتم توسعه پیش از تدوین بودجه سال ۱۴۰۱ در مجلس تصویب می‌شد و از آن جایی که برای این کار زمان لازم وجود ندارد، نمایندگان با تدوین طرحی خواستار تمدید یک ساله برنامه ششم هستند.

احتمال تمدید یک ساله برنامه ششم توسعه/منتظر اصلاحیه  بودجه ۱۴۰۰ هستیم

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه تاکنون درباره تنظیم برنامه هفتم توسعه اقدامی صورت نگرفته است، لازم است که برنامه قبلی با هماهنگی بین دولت و مجلس برای یک سال دیگر تمدید شود و ما چاره‌ای جز تمدید برنامه ششم نداریم.

حاجی دلیگانی تأکید کرد: نمایندگان طرح تمدید یک ساله برنامه ششم توسعه را ارائه دادند و این طرح در حال حاضر در فرآیند بررسی در کمیسیون‌های ذیربط مجلس است و پس از اتمام بررسی در دستور کار صحن مجلس قرار می‌گیرد.