به گزارش افکارنیوز، آیتالله سید احمد علمالهدی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مشهد مقدس در گفتوگو با فارس به جریان فتنه ۸۸ اشاره کرد و اظهار داشت: جریان فتنه مثل همه حوادث در رهگذر زندگی یک ملت به ویژه ملتی مثل ایران که در برابر استکبار جهانی ایستاده است، وجود دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه دنیای استکبار هرچه قدرت دارد علیه کشور ما به کار می‌گیرد و فتنه نیز یکی از راه‌های دشمن است، تصریح کرد: تا زمانی که ما در راستای این انقلاب حرکت‌کنیم در مسیر ما فتنه وجود دارد و در هر زمانی به شکل‌های مختلف خود را نشان می‌دهد.

وی با طرح این سؤال که برای ما مهم این است که در فتنه ۸۸ چه عاملی باعثشد آن فتنه با همه قدرت و پشتوانه‌ای مثل استکبار نتواند به ما ضربه بزند، یادآور شد: این عامل و خصوصیت که باید آن را لحاظ کرده و در نظر گرفت چیزی جز وجود مقام معظم رهبری و رهنمودهای ایشان نیست.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: اگر مسئله مقام معظم رهبری را از تمام مسائل آن زمان مثل توجه، عشق، علاقه و گرایش مردم به انقلاب و نظام و تنفر از استکبار منها کنیم هیچ‌کدام از این موارد حتی در کنار هم نمی‌توانستند مشکل فتنه را حل کنند و در واقع فتنه ۸۸ تنها با مدیریت داهیانه مقام معظم رهبری برطرف شد.

امام جمعه مشهد مقدس با تأکید بر اینکه باید این جهت و خصوصیت را همیشه حفظ کنیم، افزود: مردم باید خود را به رهنمودهای مقام معظم رهبری بسپارند و در این راستا گرایش داشته و از آن پشتیبانی کنند تا فتنه‌هایی که در رهگذر ماست نتواند بر ما اثربگذارد.

*مردم مدعیان اصلاح‌طلبی را به خوبی می‌شناسند

آیت‌الله علم‌الهدی در ادامه در پاسخ به این سؤال که حضور اصلاح‌طلبان را در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده چگونه ارزیابی می‌کنید اظهار داشت: مهمترین مسئله در این زمینه بیداری مردم است، چراکه مردم، دولت و عوامل اصلاحات را شناخته‌اند البته منظور اصلاحات به معنای کامل آن نیست بلکه مدعیان اصلاحات مد نظر هستند.عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مردم ادعای اصلاحطلبی را در کشور کاملاً شناسایی کردهاند و عوامل آن را میشناسند، افزود: مدعیان اصلاحات با هر خیزی که بخواهند در عرصه سیاست کشور حضور داشته باشند با توجه به اینکه از نظر مردم شناخته شده هستند بیداری مردم جوابگوی هر نوع حرکت آنها خواهد بود.