آخرین دستاورد صهیونیست‌ها برای مقابله با ایران

بامداد جمعه ۳۱ شهریور بود که رسانه‌های فارسی‌زبان ضدایرانی با شدت و هیجان خاصی اخبار عادی خود را قطع کردند و به صورت خبری ویژه و بزرگ در کنار رسانه‌های رژیم صهیونیستی و حتی در بعضی اوقات با هیجان و ذوق بیشتری اخبار به گفته خودشان حمله رژیم صهیونیستی به مواضعی در کشورمان را پوشش می‌دادند. حمله‌ای که البته تنها چند ساعت پس از گذشت از هیجان اولیه آن مشخص شد اتفاقی شاید کوچکتر از چهارشنبه سوری‌های تنها یکی از مناطق مشهور تهران باشد.

اما ماجرای جمعه صبح و حمله ریز پردازنده‌های صهیونیست‌ها به کشورمان چه بود؟

نیمه شب جمعه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ اسرائیل تعدادی ریزپرنده را به سمت خاک ایران روانه کرد. این ریزپرنده‌ها از بالای سر مردم گذشته، در آسمان پایگاه هوایی اصفهان و تبریز مستقر شده و بلافاصله با واکنش پدافند هوایی ایران به طور کامل منهدم شدند. این حرکت به تعبیر رسانه‌های ایرانی و خارجی، پاسخ اسرائیل به حمله نظامی ایران به این خاک قلمداد شد.

ریزپردازنده، نوعی هواپیمای بدون سرنشین کوچک است که همه ما تصاویر بسیاری از آنها را تاکنون دیده‌ایم. این پرنده‌های کوچک عموماً به صورت عمودی پرواز کرده و برای اهدافی مشخص از آنها استفاده می‌شود. ریزپرنده‌ها اندازه‌های متفاوتی هم دارند و تعداد پروانه‌های آنها نیز بسته به اندازه و وزن دارد و در مدل‌های مختلف، متفاوت است.. این خبر به سرعت در صدر مهم‌ترین اخبار رسانه‌های جهان قرار گرفت و تحلیل‌ها بر سر ابعاد و تاثیرات این حمله منتشر گشت.

در ساعات پس از این عملیات، سیاستمداران سرشناس اسرائیلی و رسانه‌های صهیونیست به سرعت به انتقاد از این عملیات پرداخته و آن را مسخره و ضعیف توصیف کردند.

در همین زمینه «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی اسرائیل در واکنش به عملیات ادعایی صهیونیست‌ها در اصفهان آن را «مسخره» نامید و با انتقاد از این حمله ریزپرنده‌ها، آن را ضعیف خواند. بعضی دیگر از تحلیلگران معنای کلمه مورد استفاده بن گویر را بی «خاصیت» برشمردند.

این موضع‌گیری بن گویر جدای از قبول مسئولیت ناخواسته این عملیات از سوی رژیم صهیونیستی، اختلافات داخلی شدید در کابینه اسرائیل را به وضوح نشان داده و نشانگر شکست این عملیات حتی در سطح رسانه‌های داخلی رژیم اشغالگر قدس است.

پیش‌تر نیز خبرگزاری راشا تودی نوشت: علی‌رغم اینکه ارتش اسرائیل اعلام کرده است که حمله ایران در پاسخ به هدف قرار دادن کنسولگری این کشور در دمشق، تلفات جزئی به بار آورده، اما بن گویر در یک کلیپ ویدئویی که در فضای مجازی منتشر شده، می‌گوید: حمله ایران دو پایگاه نظامی اسرائیل را منهدم کرد و شمار زیادی از سربازان را کشت.»

این سایت در ادامه آورد: «اما مشخص نیست که آیا منظور از بن گویر این است که این سربازان در نتیجه حمله ایران کشته شده‌اند یا به طور کلی از کشته شدن سربازان ارتش از هفتم اکتبر صحبت می‌کند.»

سوژه شدن برای خندیدن، آخرین دستاورد صهیونیست‌ها برای مقابله با ایران

وی افزود: «بعضی از فرماندهان ارتش و فرماندهان امنیتی و احزاب چپگرا خواهان نابودی امنیت اسرائیل به خاطر منافع انتخاباتی جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا هستند.»

رژیم صهیونیستی طی روز‌های پس از عملیات وعده صادق، با جنگ روانی و رسانه‌ای شدید علیه کشورمان، سعی در ایجاد وحشت و ترس در ایران داشت.   کاری که پس از حمله به کنسولگری کشورمان در دمشق به بهترین شکل ممکن توسط نیرو‌های مسلح ما انجام شد. اتفاقی که روز‌ها ساکنین سرزمین‌های اشغالی  ونظامیان صهیونیستی را در ترس حمله احتمالی ایران در هر لحظه با ترسی جدی واجه کرده بود.

فروشگاه‌ها در سرزمین‌های اشغالی خالی شده بود و  خیلی از افراد برای فرار از این منطقه خود را اماده کرده بودند و فرودگاه‌های این رژیم جنایتکار پر از افرادی بود که فرار را بر ماندن ترجیح داده بودند.

رسانه‌های این رژیم و مقامات ارتش اسرائیل و همچنین کابینه جنگی این رژیم جعلی سعی در ایجاد جو روانی به واسطه تهدید حمله به ایران داشتند. گرچه این تهدید در دید افکار عمومی مضحک به نظر آمده و کوچک‌ترین تاثیری در سطح ملت ایران نداشت، قدرت بازدارندگی ایران موجب این شدن که حامیان غربی رژیم صهیونیستی مکررا با هشدار به سردمداران این رژیم، آنان را از هرگونه عملیاتی علیه ایران برحذر داشته و عدم پشتیبانی خود از اسرائیل را در صورت ادامه‌دار شدن تقابل با ایران و همچنین پاسخ ایران به حمله اسرائیل اعلام دارند.

حسن هانی زاده کارشناس مسائل سیاست خارجی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به ریز پرنده‌های منهدم شده در اصفهان بیان کرد: آنچه که اخیرا اتفاق افتاد یک نمایش مضحک و یک طنز بود. رژیم صهیونیستی در راستای بازیابی حیثیت از دست رفته خودش این نمایش مضحک را سازماندهی کرد. وجود چند ریزپرنده ضعیف در آسمان اصفهان اقدام نظامی پیچیده نیست بلکه از سوی برخی از عناصر ضد انقلاب به درون جمهوری اسلامی ایران منتقل شدند و به نیایت از این  رژیم در آسمان رها شدند که در آخر نیز توسط پدافند هوایی کشورمان رهگیری و منهدم شدند.

او افزود: اما رژیم صهیونیستی که بعد از عملیات وعده صادق به شدت دچار شکست و انزوا شده در تلاش بود تا از سوی این نمایش‌های مضحک که حتی مورد تمسخر مقامات این رژیم نیز قرار گرفت آبروی از دست رفته خود را باز یابد.

وی ادامه داد: نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نتانیاهو از طریق این نمایش‌های مضحک در تلاش است تا جهان را به سمت آخر الزمان بکشاند و نوعی جنگ منطقه‌ای و جهانی را به راه بیاندازد در حالی که موثر نیست و موجب تمسخر شده است.

کارشناس سیاست خارجی گفت: اختلاف نظر‌ها بین سیاسیون و فرماندهان نظامی در اسرائیل شدت گرفته است و هریک در تلاشند تا از درگیری مستقیم با ایران بپرهیزند، زیرا ایران در عملیات وعده صادق توانست حدقل ۴ پایگاه استراتژیک ارتش سوم این رژیم را منهدم کند.

هانی زاده افزود: قرار بود تا ارتش رژیم صهیونیستی حمله گسترده‌ای به رفح داشته باشد، اما بخاطر این عملیات وعده صادق فلج شدند و این عملیات انجام نشد؛ زیرا ارتش در حال بازیابی پیکره خود است تا مساله غزه را به سرانجام برساند، اما شکست ارتش رژیم صهیونیستی به عنوان یک نقطه سیاه در کارنامه این ارتش ثبت شده است.