گروه سیاسی

- عزت اله یوسفیان ملا نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانیافکار خبربا بیان اینکه کمیسیون ویژه مجلس در حال بررسی برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) است، گفت: نمایندگان با دقت نظر و در چارچوب قانون در حال تحلیل و بررسی محتوای برجام هستند و به همین دلیل در جلسات خود از اعضای مختلف تیم مذاکره کننده جهت حضور در کمیسیون دعوت می کنند.

وی با بیان اینکه ملت ایران برای دانش هسته ای و رسیدن به حقوق خود هزینه های زیادی داده است، افزود: حقوق هسته ای ایران نباید پایمال شود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید بر اساس سوگندی که یاد کردند پاسدار حقوق ملت و نظام جمهوری اسلامی باشند.

نماینده ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با تاکید بر اینکه برجام باید در برگیرنده همه حقوق ملت ایران باشد، تصریح کرد: ملت ایران و مسئولین نظام زیر بار زور نخواهند رفت و گروه ۱ + ۵ باید بدانند که نمی توانند با زیاده خواهی به اهداف شوم خود برسند.

یوسفیان ملا از ادامه جلسات کمیسیون برجام در هفته آینده خبر داد و اظهار داشت: اکثریت مجلس معتقد است که دولت باید در خصوص برجام لایحه ای به مجلس بدهد تا مجلس ضمن بررسی آن، برای تصویب و یا عدم تصویب آن تصمیم گیری کند. وی افزود: با توجه به نظر رئیس مجلس و همچنین قاطبه نمایندگان مبنی بر ارائه لایحه برجام از سوی دولت به مجلس، تقاضای ما این است دولت در چارچوب قانون لایحه ای به مجلس ارائه کند تا مجلس نظر نهایی خود را ارائه کند.

نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مذاکرات هسته ای و ضرورت حفظ حقوق ملت ایران، تصریح کرد: نمایندگان مجلس فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار داده و هرگز از اصول و آرمانهای نظام دست نخواهند کشید و هزینه های انقلاب در این عرصه را فراموش نخواهند کرد.