به گزارش افکارنیوز،

علی تاجرنیا عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در خصوص پیش بینی‌ها درباره ریاست مجلس دهم اظهار کرد: ما تلاش می‌کنیم که آقای عارف رئیس مجلس دهم شود.

وی افزود: واقعیت این است که به دلیل رد صلاحیت گستره کاندیداهای اصلاح طلب در انتخابات، اصلاح‌طلبان عملا امکان رقابت در بیش از نیمی از کرسی‌های پارلمان را نداشتند به همین خاطر مجبور شدند در برخی شهرها از چهره‌های مستقل یا اصولگرایان معتدل استفاده کنند.

تاجرنیا با تاکید بر اینکه ترکیب مجلس متاثر از رایزنی‌هایی است که در سطوح بالای گروه‌های سیاسی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: ویژگی مجلس دهم نسبت به مجلس گذشته این است که چهره‌های مستقل آن بسیار تاثیرگذار و موثر هستند و نزدیک به یک سوم ترکیب مجلس را تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه این چهره‌ها از نظر سیاسی وابستگی جناحی ندارند، گفت: مستقلین مجموعه‌ای تاثیرگذار هستند و گروههای سیاسی می‌توانند در جذب این افراد نقش داشته باشند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت تصریح کرد: در شرایط فعلی برای احترام به افکار عمومی باید گفت که ریاست مجلس حق عارف است اما قطعا این مسئله باید بین اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان به یک نقطه اتفاق تبدیل شود. من معتقدم لاریجانی و عارف نباید با یکدیگر رقابت کنند.

تاجرنیا گفت: لاریجانی در دوره نهم مجلس کمک شایانی به مجلس و تصویب برجام کرد اما واقعیت این است که وقتی بافت و چهره مجلس عوض شده است مردم هم انتظار دارند در مدیریت مجلس نیز تغییراتی ایجاد شود.

وی اظهار کرد: لاریجانی دو دوره در مجلس سمت ریاست پارلمان را عهده‌دار بوده است و در دوره دهم انتخابات مجلس نیز با کمک اصلاح‌طلبان در قم رای آورد. اگر اصلاح‌طلبان در قم به لاریجانی کمک نمی‌کردند وی موفق به رای آوری نمی‌شد بنابراین خوب است که لاریجانی فرصت ریاست مجلس را برای عارف فراهم کند، کما اینکه عارف در انتخابات ریاست‌جمهوری شرایط بسیار مهمی را برای کشور فراهم آورد.

تاجرنیا با تاکید بر اینکه بنده مخالف ریاست لاریجانی در مجلس دهم هم نیستم، تصریح کرد: فرد مقابل عارف برای کسب ریاست مجلس گزینه‌ای از جبهه پایداری نیست که ما بخواهیم با او مخالفت کنیم اما بالاخره بحث امروز ما بحث اولویت‌هاست.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا احتمال دارد حسب برخی مصالح اتفاق سال ۹۲ در مورد عارف رخ دهد، خاطرنشان کرد: بله، ممکن است، اما من امیدوارم که رقابتی میان لاریجانی و عارف شکل نگیرد.