به گزارش افکارنیوز،

محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش درباره روند بررسی پروند تحصیلی حسین فریدون در کمیسیون متبوعش گفت: هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی چهارشنبه گذشته این پرونده را به کمیسیون آموزش ارسال کرده و امروز نیز، کمیسیون آن را دریافت و در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس در حال بررسی برنامه ششم توسعه هستند و کمیسیونهای تخصصی مجلس تشکیل جلسه نمی‌دهند، افزود: در اولین جلسه‌ کمیسیون آموزش، کمیته بررسی پرونده تحصیلی "حسین فریدون" تشکیل خواهد شد.

 

گفتنی است که پس از انتشار اخباری در تیرماه درباره تحصیل «حسین فریدون» در مقطع دکترای روابط بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی با وجود قبولی وی در آزمون سراسری سال قبل این مقطع در دانشگاه گیلان، سازمان سنجش با صدور اطلاعیه‌‌های مختلفی روند تحصیل وی را قانونی اعلام کرد.

 

کمیسیون آموزش مجلس به دلیل اهمیت موضوع، بررسی پرونده تحصیلی فریدون را آغاز کرد و تاکنون 3 نامه‌نگاری بین کمیسیون آموزش مجلس و وزیر علوم درباره پرونده تحصیلی برادر و دستیار رئیس‌جمهور صورت گرفته است.

 

اخیرا برخی نمایندگان مجلس براساس ماده 236 آئین‌نامه داخلی مجلس، تقاضای رسیدگی به این پرونده را داشتند که  براساس  این ماده  هرگاه حداقل 10 نفر از نمایندگان و یا هر کدام از کمیسیون‌های مجلس عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس‌جمهور و یا وزیر و یا مسئولان دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام کنند، موضوع بلافاصله از طریق هیئت‌رئیسه جهت برای رسیدگی به کمیسیون ذیربط ارجاع می‌شود.