به گزارش افکارنیوز،

غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله موشکی اخیر آمریکا به سوریه، اظهار داشت: تحولات سوریه و مقاومت مردمی و ملی سوریه در برابر تروریست‌ها و مزدوران بیگانه وارد فاز جدیدی شده است.

وی افزود: حمله اخیر موشکی آمریکا به خاک سوریه نشانه‌ای آشکار از ضعف و زبونی حامیان غربی، عِبری و عَربی تروریست‌ها در برابر ملت بزرگ و مقاوم سوریه است و این کنش وقیحانه دولت آمریکا، در نهایت موجب رسوایی متجاوزان خواهد شد.

کاتب در ادامه تأکید کرد: اعتقاد شخصی اینجانب این است هر چند که شاید این دوران و این روزها برای مردم سوریه سخت و طاقت‌فرسا باشد و لیکن آنها را در آینده چون فولاد آبدیده خواهد ساخت و به قدرت درونی خویش ایمان قلبی خواهند داشت و جهت ساختن فردایی بهتر برای کشور مستقل خود باور فکری قدرتمند در ذهن آنها تبلور خواهد یافت.

نماینده گرمسار در مجلس همچنین یادآور شد: به جهت تجربه تقریباً مشابهی که ملت ایران در ابتدای انقلاب اسلامی خویش داشتند و تجاوز بی‌رحمانه‌ای که توسط ایادی استکبار جهانی و با حمایت آنها به خاک خود را تجربه نموده اینک ملت بزرگ سوریه را می‌فهمد و درک می‌کند و به همین دلیل با افتخار اعلام می‌دارد که از تمامیت ارضی سوریه و مردم این کشور تا سر حدِ توان دفاع خواهد کرد.

وی تأکید کرد: ما بر اساس آموزه‌های دینی تحقق وعده الهی را نزدیک می‌دانیم و فجر و نصرتی عظیم و افتخارآمیز را برای سوریه پیش‌بینی می‌نماییم و این روزها برگ زرینی در تاریخ ملت سوریه باقی خواهد ماند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس متذکر شد: متأسفانه آنچه در جهان غرب به ویژه ایالات متحده به نمایش گذاشته می‌شود، نمایشی پر زرق و برق اما پوچ و میان تهی از پاسداشت انسانیت و شرافت است اما در مقام عمل و اجرا تنها چیزی که مورد توجه و محاسبه قرار نمی‌گیرد، موارد مذکور و همچنین خواست قلبی و اکثریت ملت‌ها در اداره جوامع خود است.

وی همچنین گفت: می‌بایست تحولات سوریه بدین مرحله می‌رسید تا آنهایی که تاکنون باور نداشتند تروریست‌ها و مزدورانی که این جنگ داخلی را آغاز کردند، مصلحت مردم سوریه را نمی‌خواهند، بلکه آنها عروسک‌های خیمه شب بازی و تأمین‌کننده منافع کشورهای غربی – عبری و عربی هستند و نسل آینده سوریه باید این را بفهمد.

کاتب در پایان خاطرنشان کرد: این اطمینان را نه تنها به ملت مقاوم سوریه بلکه به تمامی ملت‌های به پا خاسته در برابر ظلم و ستم استکبار می‌دهم که ملت شریف و بزرگ ایران همواره حامی و مدافع آنها در این راه برای کسب استقلال و خارج شدن از یوغ استعمار نوین است.