به گزارش افکارنیوز،

مقام ارشد نظامی سابق رژیم اسرائیل در سخنانی مدعی شد، اشتباه فاحشی بود که ایران به عنوان بخشی از راه حل مقابله با تهدید داعش در نظر گرفته شد.

«موشه یعلون» وزیر جنگ سابق رژیم اسرائیل مدعی شد که ایران بزرگترین تهدید علیه خاورمیانه است.

به نوشته روزنامه «جرزوالم پست»، یعلون روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با این روزنامه گفت: «داعش مهمترین تهدید در خاورمیانه نیست. این‌که ایران به عنوان بخشی از راه حل مقابله با تهدید داعش در نظر گرفته شد، اشتباه فاحشی بود. جهان این امکان را به ایران داد که همزمان با نبرد با داعش در منطقه قدرت گیرد. این کشور برجسته‌ترین تهدید علیه ثبات جهان است.»

وی ادامه داد: «بدون حمایت‌های رژیم ایران از حزب‌الله لبنان و تهیه جنگ افزار، موشک و راکت حزب‌الله ناکارآمد است. بدون حمایت ایران از حماس و جهاد اسلامی فلسطین به ویژه در باریکه غزه آن‌ها موفقیتی نخواهند داشت.»

وزیر جنگ سابق اسرائیل درباره تهدید‌های داعش نیز گفت که این گروه تروریستی مغلوب شده، اما هنوز عناصر آن در سوریه، عراق، شبه جزیره سینا و کرانه باختری در غزه فعال هستند. تروریست‌های داعش هنوز در جهان تهدید محسوب می‌شوند.

یعلون در خاتمه گفت وگوی خود با روزنامه جروزالم پست از آمریکا و قدرت‌های جهانی خواست تا ایران را «تهدید اصلی» برشمرده و با تنظیم سیاست‌هایشان بتوانند تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور اعمال کنند.