به گزارش افکارنیوز،

 تلاش‌های مشترک ده ساعته آمریکا، انگلیس و فرانسه برای تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران و معرفی ایران به عنوان ناقض قطعنامه تحریم ارسال اسلحه به یمن با وتوی پیش نویس قطعنامه توسط روسیه ناکام ماند و به شکست انجامید.

آمریکا و انگلیس به عنوان اصلی‌ترین تامین کنندگان سلاح‌های مرگبار برای ائتلاف سعودی در جنگ علیه یمن تلاش کردند بر نقش خود به عنوان شرکای جرم ائتلاف سعودی سرپوش بگذارند و با اتخاذ مواضع ضدایرانی از پذیرش مسئولیت در ادامه بحران سه ساله یمن شانه خالی کنند و افکار عمومی جهان را به سمت و سوی دیگری منحرف سازند. علاوه بر این، آمریکا و متحدانش با طرح ادعاهای مختلف علیه ایران، ابعاد خشم و کینه انباشته علیه ایران را به نمایش می‌گذارند و آنرا عامل شکست سیاست‌های خود در منطقه معرفی می‌کنند. انگلیسی‌های شرور با ارائه پیش نویس قطعنامه در واقع مجری سیاست‌های بغض آلود آمریکای ترامپ علیه ایران بودند ولی شکست مفتضحانه‌ای را تجربه کردند و به جای اعلام محکومیت ایران، در این بازی رسوا با بن بست و سرافکندگی مواجه شدند. پیش از این آمریکای ترامپ با برگزاری یک نمایش رسوا و نشان دادن قطعاتی از موشک بالستیک یمنی که به فرودگاه بین‌‌المللی ریاض اصابت کرده بود، مدعی شد این موشک‌ها ساخت ایران است اما آن جوسازی‌ها نیز بی‌نتیجه ماند. آمریکای ترامپ با خشم و کینه روزافزون به تلاش‌های ضدایرانی خود ادامه داد و در حمایت از ائتلاف سعودی، تاکنون 2 بار اعضای شورای امنیت را به کاخ سفید دعوت کرد تا بلکه با اعمال فشار بیشتر بتواند بر ناکامی‌های واشنگتن و مزدوران محلی در جنگ یمن سرپوش بگذارد و شرکای جرم سعودی‌ها را تبرئه کند.
مشکل بزرگ ائتلاف سعودی و حامیانش این است که ابعاد فاجعه‌بار جنگ احمقانه علیه یمن به حدی آشکار و مولفه‌های موثر در استمرار آن محرز است که نه با جنایات جنگی، نه با شرارت بیشتر و نه با توسل به اهرم‌های متنوع سیاسی – تبلیغاتی نمی‌توان بر روند تاسف بار جنگ در یمن تاثیری به نفع جنایتکاران گذاشت و آنرا تضمین کرد.
چندی قبل گوترش دبیرکل سازمان ملل ضمن تقبیح جنایات ائتلاف سعودی، جنگ جبهه ائتلاف سعودی علیه مردم یمن را «جنگی احمقانه و بیهوده» نامیده و خواستار توقف بی‌قید و شرط آن شد. اقدامات اخیر حامیان آل سعود، از این دیدگاه به منزله سوءاستفاده از آخرین فرصت‌های باقیمانده برای خارج ساختن ائتلاف و حامیانش از زیر فشار سنگین افکار عمومی جهان و معرفی ایران به عنوان عامل ادامه جنگ در یمن است که البته با نتایج معکوسی مواجه گردیده است چرا که بار سنگین فجایع یمن، آبروئی برای ائتلاف و حامیانش باقی نگذاشته است.
بر اثر شدت و دامنه محاصره زمینی – دریائی و هوائی و تشدید بمباران مناطق مسکونی، در هر ده دقیقه یک کودک یمنی به قتل می‌رسد یا بر اثر بیماری‌های واگیر می‌میرد. علاوه بر این با تخریب مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و فقدان دارو، مرگ و میر در تمامی گروه‌های سنی در یمن افزایش یافته و عملاً از کنترل خارج شده است.
ائتلاف سعودی و حامیانش امیدوار بودند از این فرصت‌ها برای افزایش فشارها بر مردم مظلوم یمن و تشدید بمباران‌ها بهره گیری کنند. به طور همزمان جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف سعودی بیش از 30 بار مناطق مسکونی، مراکز درمانی و زیرساخت‌های صعده، تعز مارب و هجه را به شدت بمباران کردند. با این حال، سعودیها با تلخکامی احساس می‌کنند که حتی با افزایش جنایات جنگی هم چشم اندازی برای پیروزی در جنگ یمن وجود ندارد. ملک سلمان در یک اقدام انفعالی تمامی مقامات ارشد و فرماندهان نظامی سعودی از جمله رئیس و معاون ستاد ارتش سعودی، فرمانده نیروهای پدافند هوائی، فرمانده نیروی هوائی، فرمانده نیروی زمینی و فرمانده نیروهای یگان موشک‌های راهبردی و معاون وزیر دفاع را اخراج کرد. اگرچه مقصر اصلی در این جنگ وحشیانه علیه ملت یمن، شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد و وزیر دفاع است ولی سلمان و فرزندش تلاش می‌کنند ناکامی‌ها را به نام دیگران ثبت کنند تا بلکه ولیعهد کینه توز را تبرئه نمایند و دیگران را مقصر جلوه دهند.
اهداف و انگیزه‌های سلمان و فرزندش هرچه باشد، برکناری فله‌ای تمامی مقامات نظامی در واقع به منزله اعتراف آشکار به شکست سنگین آل سعود در این جنگ ابلهانه است.
علاوه بر این امیران مناطق مرزی و کلیدی از جمله امیر منطقه جوف و عصیر و معاون منطقه حائل برکنار و به سوءاستفاده مدیریت، ناتوانی و ناکارآمدی متهم شده‌اند. سلمان و فرزندش آرزوی پیروزی برق آسا و چند روزه در جنگ یمن را داشتند ولی اکنون در آستانه چهارمین سال شروع جنگ، نه تنها هیچ یک از اهداف ائتلاف طوفان قاطعیت محقق نشده، بلکه اعضای ائتلاف با دلسردی و ناکامی علیه یکدیگر موضع گرفته‌اند و کمترین امیدی به پایان جنگ ندارند.
سعودی‌ها با تشدید محاصره زمینی، دریائی و هوائی مانع ارسال هرگونه کمک‌های انساندوستانه از جمله غذا، دارو، وسایل بهداشتی و درمانی برای مردم مظلوم یمن شده‌اند و حتی استان صعده را «منطقه بسته نظامی» اعلام کرده‌اند. این توصیه‌ایست که مستشاران اسرائیلی به سعودی‌ها داده‌اند و مرتباً تاکید می‌کنند که بهترین راه برای به زانو در آوردن یمن توسل به جنایت بیشتر و حملات برق آسا و بی‌رحمانه است.
آن دسته از مردم یمن که از بمباران‌ها، قحطی و بیماری‌های واگیردار نجات یافته اند، در معرض تاثیر بمباران‌های مداوم سعودی‌ها توسط سلاح‌های ممنوعه از جمله بمب‌های حاوی اورانیوم رقیق شده هستند. منابع بیمارستانی یمن از تولد نوزادان عجیب الخلقه و ناقص الخلقه خبر می‌دهند که بر اثر استفاده سعودی‌ها از بمب‌های اورانیومی و تاثیر آن بر زنان باردار، معلول شده و دچار نارسائی‌های گوارشی، کلیوی، ریوی و قلبی شده‌اند. در واقع جنگ یمن به میدانی برای آزمایش سلاح‌های میکربی و رادیواکتیو آمریکا و انگلیس تبدیل شده و جنایتکاران جنگی در حرکت اخیر با کمک حامیان وقیح خود سعی داشتند انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه گیری کنند که رسوا شدند.