به گزارش افکارنیوز،

محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست غیرعلنی صبح (یکشنبه 27 اسفند)امروز قوه‌‌مقننه، اظهار داشت: در نشست امروز نمایندگان با حضور آقای ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس شورای عالی فضای مجازی، موضوع جایگاه فرصت و چالش‌های فضای مجازی مطرح شد، در این جلسه عنوان شد که نباید این فضای گسترده مجازی را تنها محدود به پیام‌رسان تلگرام کنیم.

وی با بیان اینکه ما با قاطعیت می‌توانیم بگوییم که تاکنون هیچ تصمیمی برای فیلترینگ تلگرام گرفته نشده است، تصریح کرد: از آنجایی که ما هنوز بهره کافی و شناختی از فضای مجازی نداریم، ذهن ما فقط به تلگرام محدود شده است، اما در جلسه امروز بحث شد که تلگرام تنها بخش کوچکی از این دنیای گسترده است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس ادامه داد: همچنین در این نشست، مطرح شد که باید بیاموزیم از همه این فرصت‌های مجازی تولید ثروت کنیم، اما متأسفانه این موضوع به شکل یک فرهنگ در جامعه فراگیر نشده است.

قربانی با بیان اینکه یکی از تفکرات مسئولان تلگرام این است که باید آزادی اطلاعات در این پیام‌رسان وجود داشته باشد، اظهار داشت: هرکشوری می‌تواند محدودیت‌هایی در حوزه سیاست‌گذاری و برخی از موضوعات از جمله موضوعات اخلاقی برای خود تعریف کند.

وی عنوان کرد: بنده فکر می‌کنم با قدرت چانه‌زنی و مذاکره می‌توانیم به مدیر تلگرام بقبولانیم که حدود و چارچوب و همچنین انتظارات جمهوری اسلامی ایران در موضوعات اخلاقی و امنیتی را رعایت کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه با بیان اینکه تنها کشوری که توانسته شبکه‌های داخلی ایجاد کند، کشور چین است، اظهار داشت: به نظر بنده اگر ما هم در کشور خود بتوانیم یک شبکه داخلی برای خود ایجاد کنیم، باز هم حدود 30 درصد از ظرفیت‌ها را انجام داده‌ایم، اما آنچه که ما را به جایگاه واقعی استفاده از فضای مجازی می‌رساند، مجاب کردن بحث تلگرام برای پذیرش چارچوب‌های جمهوری اسلامی ایران است.