به گزارش افکارنیوز،

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی درباره جلسه غیر علنی امروز صبح مجلس با حضور وزرای نیرو و جهاد کشاورزی درباره بحران آب گفت:در این جلسه بناشد که وزیر نیرو یک طرح حد اقل 15 ساله راجع به موضوع آب همراه با آمایش سرزمین آب را تهیه کرده و به مجلس ارائه دهد.


وی افزود: در این جلسه همچنین وزارت نیرو موظف شد در مورد نحوه استفاده بهینه از پساب‌ها و تسویه آنها و همچنین جداسازی آب شرب از آب غیرشرب مطالعات و اقدام لازم را داشته باشد.

حاجی دلیگانی ادامه داد: در ادامه این جلسه قرار شد تا وزارت نیرو یک سند جامع در باره نحوه استفاده آب در بخش‌های مختلف را تهیه و به مجلس ارائه دهد تا تبدیل به یک قانون شود و همچنین مقرر شد کارگروه آب که در دولت تشکیل شده با جدیت بیشتری پیگیری شود و مجلس هم اعلام آمادگی کرد که همکاری لازم با این کارگروه را انجام دهد.

نماینده مردم شاهین شهر تصریح کرد: در بخش دیگری از این جلسه وزارت جهاد کشاورزی مکلف به اجرایی کرن الگوی مناسب کشت در تمام کشور تا پایان سال و همچنین توجه به آمایش الگوی کشت در سراسر کشور شد.

وی در خصوص تصمیم گیری برای رفع مشکلات تامین آب استان اصفهان گفت: در این جلسه قرار شد وزارت نیرو در خصوص تامین آب شرب استان اصفهان که وضعیت خاصی هم پیدا کرده اقداماتی داشته باشد.