به گزارش افکارنیوز،

علیرضا زاکانی بعدازظهر امروز در نشست «از ۲۰ دقیقه جنجالی تا فساد اقتصادی» که با موضوع بررسی و بازخوانی اتفاقات سیاسی سالهای اخیر، در دانشکده صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی به عنوان یک نعمت به دست ما رسید؛ همانطور که این نعمت نصیب ما شد ممکن است آن را از دست بدهیم. رهبری انقلاب دو سال قبل فرمودند اگر مردم از مکتب امام (ره) دور شوند، سیلی خواهند خورد و سال قبل هم فرمودند که هم خودتان و هم اسلام سیلی خواهید خورد.

وی ادامه داد: ما در مسیر تهدیدهای جدی که تهدید کننده اساس انقلاب است قرار گرفته ایم، ما در رقابت تنگاتنگی قرار گرفته ایم و از دریچه تنگناهای جناحی نباید به مسائل نگاه کرد. باید از منظر رویارویی انقلاب با نظام سلطه نگاه کرد.

نماینده سابق تهران در مجلس گفت: به اعتقاد من مشکلات اساسی کشور ناشی از ۴ ویژگی است؛ ویژگی اول رسوب تفکر غربی در کشور ما و عدم درک این خطر برای کشور است، دنیاطلبی و قدرت طلبی مشکل دوم است و سبب شده کشور ما از بسیاری از مواهب محروم شد.

زاکانی اظهار داشت: سومین مشکل غفلت خواب الودگی و بی رمقی نیروهای انقلاب است؛ زمانی که خواب آلوده باشیم نمی توان مسیر اصلاح را پیش بگیریم.

وی چهارمین مشکل را عدم رشد متناسب با انقلاب اسلامی در زمینه معرفت، بصیرت و شناخت عمیق دانشت و گفت: این مشکلات از خود ماست، اگر این چهارگانه را در نظر بگیرید، می بینید که موجب شده در میان مسئولان و در جامعه دچار مشکلاتی باشیم.

این نماینده ادوار مجلس تاکیدکرد: بخش زیادی از مسئولین ما دچار اشرافیت سیاسی شده و از مردم جدا شدند؛ علاوه بر این، فساد در میان مسئولین قبح خود را از دست داده است.

زاکانی اظهار داشت: پیوستگی بین فساد و قدرت موجب بی تدبیری و بی عملی شده است؛ طوری که چشم خود را بر مشکلات کشور بسته اند. سطح خدمتگذاری مسئولان و سرعت پیشرفت کشور کاهش می یابد، تبعات این مشکلات تنگنای اقتصادی و معیشتی مردم است.

وی ادامه داد: امکانات برای همه هست اما عده ای به عنوان طبقه ممتازه در سرچشمه نشسته و از امکانات استفاده می کنند. مشکلات اقتصادی موجب می شود که ولنگاری فرهنگی و اجتماعی هم ایجاد شود که نمونه اش اعتیاد است.

این فعال سیاسی بابیان اینکه سرخوردگی نخبگان و نا امیدی مردم نتیجه این مشکلات شده که محصول آن بی اعتمادی است، ادامه داد: یک دسته مشکلات برای کشور ایجاد شده و سرعت کشور در مسیر کاهش یافته و موتور خاموش شده و می ایستد اما چون رقبای ما نمی ایستند، دچار عقب گرد وحشتناک می شویم.

وی افزود: در نتیجه عده ای فکر می کنند «هر کی هرکی» است و قانون گریزی می شود، الان اقای احمدی نژاد فکر کرده «هرکی هر کی» است و یا نمونه اش حادثه خیابان پاسداران است.

زاکانی گفت: در نتیجه این مشکلات در جامعه دچار گسست می شویم که در نتیجه منجر به انقراض ایران خواهد شد، انقلاب در نطفه خفه خواهد شد و اسلام سیلی خواهد خورد.

این نماینده ادوار مجلس تاکید کرد: این مسیر نباید ادامه یابد، باید این مسیر را شکست، خواص و پیشگامان ملت باید قیام کنند و میدان اصلاح و عمل رهبری را فراخ کنند.

زاکانی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب از مدت ها پیش که تاکید بر انقلابی گری و بعد اعلام آتش به اختیار و قیام کردند، در راستای برهم زدن نگاههای جریانی و از منظر مردم موضوعات را دیدن است.

وی اظهار داشت: برجام بر گرفته از رسوبات فکری و خود باختگی در مقابل بیگانکان و با اغواگری در متن جامعه برای همراه کردن مردم انجام شد.

این نماینده مجلس نهم گفت: دنیاطلبی مایه اصلی فساد است. اکثریت مسئولین ما خوب هستند اما یک بز گر گله ای را گر می کند. عدم دقت در انتخاب موجب این شرایط شد.

زاکانی تاکید کرد: امروز هرکسی که دلش برای اسلام ایران و مردم می تپد باید به صحنه بیایند و نقطه آغاز این حرکت از صحبت روشنگرانه با مردم آغاز می شود و انقلاب سومی در مسیر شدن انقلاب رقم می خورد. جامعه و دولت اسلامی رقم می خورد، جامعه ای که در آن توسعه اقتصادی و عدالت است و ایران را سرآمد کشور های جهان می کند.