به گزارش افکارنیوز،

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در مراسم افتتاح کارخانه تولید سلول انسانی با بیان اینکه تلاش آمریکایی ها برای تحریم ایران ناشی از عدم آگاهی آنها نسبت به توانمندی ملت ایران است، گفت: اینکه آمریکا تصور می کند با تحریم می تواند از ورود تجهیزات به ایران جلوگیری کند ناشی از عدم آگاهی آنها نسبت به توانندی و موقعیت جغرافیایی ایران است چرا که 15 کشور در اطراف ایران هستند و آیا آمریکا می تواند همه مرزهای ایران را کنترل کند؟

معاون اول رییس جمهور پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و اظهار داشت: ماه رمضان ماه آمرزش گناهان و ضیافت الهی است و ماهی است که درهای رحمت الهی گشوده تر از سایر اوقات است و امیدوارم با دعای مردم شاهد باز شدن گره های کشور باشیم.

وی با اشاره به اوضاع جهان با بیان اینکه امروز در شرایط عجیب و غریبی قرار گرفته ایم، تصریح کرد: پس از 70 سال که از اشغال سرزمین های فلسطین می گذرد امروز به مقطعی رسیده ایم که رییس جمهور آمریکا برای اینکه صرفاً یک نمایش اجرا کند کنسولگری این کشور را بعنوان سفارتخانه در قبله اول مسلمین اعلام می کند و رژیم صهیونیستی با حمله به افراد بیگناه قریب به 60 نفر انسان مسلمان بیگناه را به خاک و خون می کشد.

جهانگیری افزود: در این مقطع که خون بیگناهان توسط آنها به زمین ریخته می شود نفرت بزرگی در جهان اسلام علیه آمریکائیها و اسرائیل شکل می گیرد. 

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: متاسفانه بی عرضگی و بی کفایتی برخی حکام اسلامی که سعی کردند در این سالها با اسرائیلی ها نمایش هماهنگی و انسجام دهند، امروز این نمایش در قلب مسلمانان جهان به آتش کشیده شده است. 

وی افزود: در ماه رمضان از خدا می خواهیم که همه امت اسلامی و مظلومین از این شرایط رها شده و شر همه زورگویان به خودشان بازگردد. 

جهانگیری با بیان اینکه امروز کشور در شرایط جدیدی قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: در دوران 40 سال پس از انقلاب اسلامی ملت ایران انواع و اقسام دوران ها و سختی ها نظیر تحریم آمریکا و اروپا و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل را پشت سر گذاشته است و سخت تر از همه این ها 8 سال دوران دفاع مقدس بود که تقریباً همه قدرت های دنیا همچون آمریکا، شوروی، فرانسه و سایر کشورها در مقابل ما بودند و این در شرایطی بود که انقلاب اسلامی به تازگی شکل گرفته بود و ما هنوز به اوضاع مسلط نبودیم اما ملت ایران از همه این آزمایش ها سربلند بیرون آمد. 

معاون اول رییس جمهور ‌یکی از آخرین مراحل سختی که اخیراً از آن عبور کردیم را دوران تحریم ها عنوان کرد و افزود: دولت یازدهم با شعار منطق و تعامل با دنیا به این موضوع ورود کرد که منجر به توافق چند جانبه برجام شد و بخشی از تحریم ها متوقف شد و برخی کارها به روال طبیعی با دنیا شکل گرفت.

وی اضافه کرد: رییس جمهور آمریکا که کارهای عجیب و غریبی انجام می دهد پیش از آنکه بیت المقدس را سفارت اعلام کند، خروج از برجام را اعلام کرد و در انظار مردم دنیا این کار نمایش نادرست و زننده ای تلقی شد.

جهانگیری با اشاره به اینکه رییس جمهور آمریکا به ملت بزرگ،‌ متمدن و تاریخی ایران انواع و اقسام اتهامات را وارد کرد، گفت: آمریکا از توافقی چند جانبه خارج شد و برنامه بازگشت تحریم ها و همچنین اضافه شدن تحریم های جدید را نیز امضاء کرد که در واقع این اقدام از جهات مختلف برای آنها بی آبرویی است. 

معاون اول رییس جمهور با اشاره به گفت‌وگو ها و مذاکرات طولانی برای برجام خاطر نشان کرد: با خروج آمریکا از برجام راه مذاکره به گونه ای نزد افکار عمومی جهان بسته می شود و اینکه بتوان نتیجه مذاکره را به آتش کشاند این سوال را بوجود می آورد که اساساً به چه دلیل باید دیپلماسی ادامه پیدا کند. 

وی اضافه کرد: رییس جمهور آمریکا با پرویی می گوید ایران باید مذاکراتی برای شکل گیری توافقات بهتر انجام دهد و این در حالی است که دیگر اعتمادی به این کشور وجود ندارد. 

جهانگیری خاطر نشان کرد: اینکه با اروپا و سایر طرف های برجام به چه نتیجه ای برسیم در واقع مطابق سخنان مقام معظم رهبری و تاکید رییس جمهور عمل خواهد شد تا ملت ایران بدانند که مسئولین کشور تمامی مسیرها و راه هایی که احتمال می دهد زحمت مردم را کمتر می کند در پیش گرفته اند اما در نهایت برای ما روشن است که تحریم های آمریکا 3 ماه یا 6 ماه دیگر باز خواهد گشت.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه توانمندی و قدرتی که ایران از آن برخوردار است بسیار بالاتر از شناختی است که آمریکا نسبت به کشور ما دارد، تصریح کرد: متاسفانه در کشور عادت کرده ایم که مشکلات را بزرگ نمایی و توانمندی ها را کوچک نمایی کنیم. عده ای وقتی که توانمندی ها را بیان می کنیم آن را ناچیز می شمارند و وقتی که می گوییم مشکلات کوچک و قابل حل هستند، مشکلات را بزرگ نمایی می کنند و در هر دو زمینه اغراق انجام میدهند. 

وی با اشاره به توانمندی های متعدد کشور در احداث کارخانه، ساخت صنایع مختلف و ایجاد نیروگاه و احداث سکوهای نفتی 20 هزار تنی گفت: در بخش صنایع پیشرفته این توانمندی، خود را بیشتر نشان می دهد و در فناوری نانو نیز جزو معدود کشورهایی هستیم که از توانمندی خوبی برخورداریم و داروهای تولیدی کشور در بخش بایوتکنولوژی نیز جزو موارد نخست در دنیا است. 

جهانگیری با بیان اینکه آمریکایی ها فقط زحمت ما را زیاد می کنند، تصریح کرد: از همین مسیری که تصمیم گرفته اند به توسعه ایران ضربه بزنند، مدیریت و ملت ایران خواهند توانست مسیر توسعه را طی کنند. 

معاون اول رییس جمهور با اشاره به توانمندی بزرگ کشور در بخش نیروی انسانی، اظهار داشت: دانشمندان ایرانی در هر نقطه از جهان وقتی که می بینند ایران در شرایط تهدید قرار گرفته، پر و بال می زنند تا خود را به ایران برسانند و برای حل مشکلات قدمی بردارند. آمریکا هنوز نتوانسته عرق ایرانی را درک کند و نمی داند که ایرانی ها در مقابل بیگانه چگونه عکس العمل نشان می دهد. 

وی با بیان اینکه در شرایط جدید کشور چند اتفاق باید بیفتد تا آسیبی به توسعه کشور وارد نشود، گفت: یکی از نکات این است که آنچه دشمنان و بیگانگان را به زانو در می آورد انسجام، وحدت، هماهنگی و همصدایی در داخل کشور است و نباید از برخی مشکلت استفاده جناحی شود بلکه باید یکصدایی و همدلی را به معنای واقعی در مقابل بیگانگان به نمایش بگذاریم. 

جهانگیری افزود: ما در داخل کشور دشمنی با یکدیگر نداریم و فقط در برخی موارد اختلاف سلیقه وجود دارد اما برخی کشورها در مقابله با بیگانگان نمایش وحدت از خود نشان دادند و با وجود دشمنی هایی که در برخی گروه های آنان وجود داشت، دشمنی ها را کنار گذاشتند. 

معاون اول رییس جمهور افزود: نخبگان و دانشمندان کشور ظرفیت انسانی ایران هستند و برای کمک به ایجاد وحدت و یافتن راهکارهایی برای پشت سر گذاشتن مشکلات باید به صحنه بیایند و وقت آن رسیده که نخبگان یک بار دیگر برای حل مشکلات کشور خود را نشان دهند 

وی با تاکید بر اینکه مدیران کشور باید بدون توجه به میزان رسمی ساعت کار، با تمام وجود خود را وقف کشور کنند، خاطر نشان کرد: امروز دشمنان علیه ملت ایران توطئه کرده اند و باید خود را وقف حل مشکلات مردم کنیم. بی حالی و بی انگیزگی جواب نمی دهد. اگر مدیری توانایی یا انگیزه کار ندارد باید کنار برود و بگوید که من مدیر مناسب برای این دوران نیستم. مدیران باید هم خود انگیزه داشته باشند و هم انگیزه را به جامعه و بدنه دولت منتقل کنند.

جهانگیری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه منابع کشور محدود است و باید اولویت گذاری شود، به تصمیمات جدید ارزی دولت اشاره کرد و افزود: مهمترین پیام این تصمیم ارزی این بود که طرح ترامپ را به شکست کشاند. ترامپ توقع داشت پس از اعلام خروج از برجام مردم ایران به بازارها هجوم ببرند اما کمترین اتفاقی نیفتاد. 

معاون اول رییس جمهور افزود: امیدوارم همه مدیران با جدیت درصحنه حضور داشته باشند تا شرایط جدید را با خوبی پشت سر بگذاریم. 
در این مراسم وزیر بهداشت، درمان آموزش پزشکی هم با اشاره به اینکه ایران در بخش سلول های بنیادی در جایگاه 15 دنیا و رتبه اول منطقه قرار دارد، گزارشی از توانمندی های کشور در این بخش ارائه کرد. 

گفتنی است معاون اول رییس جمهور پیش از حضور در آیین افتتاح این کارخانه، از بخش های مختلف خط تولید کارخانه تولید سلول انسانی بازدید کرد و در جریان ظرفیت تولید این واحد تولیدی قرار گرفت.

کارخانه تولید سلول انسانی وابسته به شرکت سل تک فارمد پیشگام در حوزه سلو ل های بنیادی و پزشکی و بازساختی است 
محصولات تولیدی این شرکت شامل داروهایی برای درمان آرتروز زانو، لگن و مچ پا، رفع چین و چروک و فرو رفتگی های پوستی ناشی از آکنه و رفع لکه ها در بیماری ویتلیگو، بازسازی عضله قلب در بیماران دچار نارسایی قلبی و ترمیم و بازسازی بدشکلی ها در نقاط مختلف بدن است.

گفتنی است حجم سرمایه گذاری اولیه 500 میلیارد ریال بوده و برای 54 نفر اشتغال مستقیم و برای 260 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.