محمد نوری مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان تهران در میزگرد «برجام و پیمان‌شکنی شیطان بزرگ» که برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر از کلید واژه آزمون عزت استفاده کردند و استفاده از این واژه توسط ایشان به دلیل خدشه‌ای‌ست که به خاطر برجام به عزت ما وارد شده است. 

وی گفت: دولت می‌گوید خروج آمریکا به برجام خسارتی وارد نکرده و ما می‌توانیم آن را با اروپا ادامه بدهیم ولی این اشتباه است. برجام خسارت خودش را وارد کرده، الان صنعت هسته‌ای ما با مشکل روبرو شده، به واسطه برجام نفوذهایی در حوزه امنیت رخ داده، برجام خسارت‌های بزرگی زده و جلوی ضرر را از هر جا بگیریم منفعت است.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان تهران ادامه داد: مذاکره با استکبار جهانی، غرب و پذیرش کدخدایی آمریکا کاملاً غلط بود و ما الان متوجه ضررهای آن شده‌ایم.

نوری در ادامه با اشاره به اظهارات رئیس جمهور درباره ادامه برجام با اروپا گفت: تجربه تاریخی نشان می‌دهد اروپایی‌ها بدون اجازه آمریکا آب هم نمی‌خورند و در معادلات سیاسی کاملاً همسو و همراه با آمریکا هستند و این خیلی ساده‌انگارانه است که در بحث برجام به اروپایی دل ببندیم. 

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: تیم مذاکره‌کننده و سیاست خارجی دولت علیرغم اینکه خودشان را در مذاکره بسیار چیره‌دست می‌دانند ولی در واقعیت بسیار بی‌تجربه‌اند یا اینکه شاید هم خودشان را به تجربگی زده‌اند و این برای جنبش دانشجویی شائبه‌ای ایجاد کرده که نکند فضای خیانت در حال اتفاق افتادن است.

نوری خاطرنشان کرد: سگ زرد برادر شغال است و ادامه مذاکره با اروپا نباید از موضع انفعال باشد اینکه کوتاه بیاییم نشانه التماس است و نباید منفعلانه عمل کنیم.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان تهرانگفت: گاهی ما به این فکر می‌کنیم که نکند طرف‌های اروپایی هم از برجام کنار برود و دولت بگوید اشکالی ندارد ما که خودمان هستیم و به تعهدمان عمل می‌کنیم.

این فعال دانشجویی با اشاره به راهکارهای جنبش دانشجویی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها گفت: تفکر «ما نمی‌توانیم» و پذیرش آمریکا به عنوان کدخدا مانع شنیدن نقدهای ما شده و گرنه ما بارها راهکارهای خود را در این خصوص ارائه کردیم. یکی از راهکارها این است که ما شرق را به غرب و آمریکا ترجیح بدهیم. ما همسایگان بزرگی داریم که اگر وقتمان را صرف آنها می‌کردیم سهم ما از اقتصاد بسیار زیاد بود.

وی ادامه داد: مسئولان نباید با موضوع اقتصاد مقاومتی شعاری برخورد کند ما باید از تولیدات داخلی حمایت کنیم و اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی اجرا کنیم.

نوری گفت: حذف دلار از معاملات بین‌المللی هم یکی از راهکارهای مهم است که باید به آن توجه کرد. البته شنیده می‌شود برخی‌ها در دولت مخالف حذف دلار هستند ولی تا زمانی که این مشکل حل نشود ما شاهد مشکلاتی در این رابطه هستیم. 

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان تهران ادامه داد: از مسئولان و دولتمردان می‌خواهیم یک مقدار از تناقض‌گویی دست بردارند و مردم را محرم خود بدانند و مسائل را با مردم در میان بگذارند و به سؤالات مردم پاسخ دهند.