به گزارش افکارنیوز،

"انور قرقاش" وزیر امور خارجه امارات در مصاحبه تفصیلی با پایگاه اینترنتی نشنال به موضوعات مختلفی پرداخت.

وی در این مصاحبه و درباره ایران گفت: دولت دونالد ترامپ در مقایسه با دولت باراک اوباما هماهنگی بیشتری با جهان عرب درباره بحران های منطقه ای و به خصوص زمانی که این موضوع به ایران می رسد دارد.

قرقاش افزود: آنها درک کرده اند که سیاست آمریکا در حمایت از ثبات مصر و عربستان سعودی، هسته اصلی اطمینان یافتن از امنیت خاورمیانه است.

وی با اشاره به تصمیم دونالد ترامپ در خارج شدن از توافق هسته ای با ایران گفت: ما معتقد هستیم که دولت آمریکا اقدام صحیحی انجام داد. ما شاهد ایرانی بودیم که به واسطه توافق سال 2015 جسورتر شده بود و ایران هرگز تصور نمی کرد که موشک های بالستیک خود را به این شیوه غیر مسئولانه علیه کشورهای عرب استفاده کند.

وزیر خارجه امارات گفت: من فکر می کنم چیزی که ما شاهد آن هستیم درک آشکارتر آمریکایی است که نمی توانند به رژیم ایران اعتماد کنند.

وی افزود: من درک میکنم که مردم می گویند که برنامه جامع اقدام مشترک درباره سیاست های منطقه ای نبوده است. اما این چیزی نبوده که به ما فروخته شد. این توافق با این عنوان به ما فروخته شد که به ایران اجازه می دهد تا با اقتصاد جهانی همگراتر شود. این موضوع بسیار ساده لوحانه بود و هرگز اتفاق نیافتاد.

وی در بخش دیگری از مصاحبه خود به موضوع سوریه نیز اشاره کرد و گفت: معتقدم که بیرون کردن سوریه از اتحادیه عرب یک اشتباه بود. این به معنای آن است که ما هیچ اهرم سیاسی و هیچ کانال بازی نداریم. ما هیچ منشور عربی در این باره که موضوع سوریه به چه گونه ای حل شود نداریم.