به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم شفاف‌سازی در ارتباط معرفی قضات متخلف به مردم گفت: قوه قضاییه فصل‌الخطاب احکام صادره برای دعاوی مردم است و باید اقتدار این قوه همیشه حفظ شود. 

وی ادامه داد: اما باید با کمال تأسف بگوییم که برخی از قضات یا دیگر نیروهای زیرمجموعه قوه قضاییه به نحوی عمل می‌کنند که عظمت دستگاه قضا را زیر سؤال می‌برند و مردم از فساد و رشوه و نابسامانی‌های حاکم بر بعضی از بخش‌های قوه قضاییه نگرانند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: پرونده‌ای را سراغ دارم که بعد از گذشت 17، 18 سال رسیدگی در نهایت به اینجا ختم شد که قاضی حکمی را به نفع یک زمین‌خوار صادر کرد.

سالک اضافه کرد: در این پرونده فردی که زمینی را خریداری کرده بود مورد شکایت یک زمین‌خوار واقع شد و فرد زمین‌خوار با ارتباطاتی که داشت توانست حکمی را به نفع خود از قاضی بگیرد و این شخص مالباخته را محکوم کند.

وی افزود: انسان تعجب می‌کند که چگونه رسیدگی به یک پرونده 18 سال طول بکشد و در نهایت حق بهحق‌دار نمی‌رسد و این گونه مسائل جای نگرانی دارد و باید مورد توجه واقع شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پایان، گفت: اگر قاضی یا دیگر افراد زیرمجموعه قوه قضاییه مرتکب تخلف شدند باید به مردم معرفی شوند و اسامی آنها از طریق رسانه‌ها به مردم اعلام شود و در این موضوع باید شفاف‌سازی کافی صورت گیرد.