به گزارش افکارنیوز،

سیدجواد حسینی کیا، با اشاره به اعلام وصول سوال از رئیس جمهور، گفت: مردم مطالبه دارند اولین مقام اجرایی کشور پاسخگوی مشکلات فعلی و دغدغه های بوجود آمده باشد از این رو موضوع طرح سوال در دستور کار قرار گرفته است.

تشریح سازوکار قانون سوال از رییس جمهور در مجلس

دولتمردان امید به برجام داشتند اما میوه های این توافقنامه نیز به بار ننشست و عوامل مختلفی دست به دست هم داد تا موضوع طرح سوال از آقای روحانی مطرح شود

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین بر اساس اصل 88 قانون اساسی در هر موردی که حداقل یک چهارم کل نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور و یا هر یک از نمایندگان از وزیر مسئول در باره یکی از وظایف آنان سوال کنند، رئیس جمهور یا وزیر مربوطه موظف است در مجلس حاضر شده و به سؤال جواب دهد از این رو سازوکار قانونی برای طرح سوال پیش بینی شده است.

پاسخ های دولتمردان نسبت به سوالات نمایندگان خانه ملت قانع کننده نبود

وی ادامه داد: باید یادآور شد پاسخ های دولتمردان نسبت به سوالات نمایندگان خانه ملت قانع کننده نبود و در حوزه های مدیریتی ضعف های جدی وجود داشت. به عنوان مثال دولت در حوزه کنترل قاچاق کالا و ارز، کاهش نرخ بیکاری و غیره نتوانسته مناسب اقدام کند.

وضعیت برجام چه اندازه در طرح سوال از روحانی نقش داشت؟

این نماینده مجلس دهم افزود: همچنین دولتمردان امید به برجام داشتند اما میوه های این توافقنامه نیز به بار ننشست و عوامل مختلفی دست به دست هم داد تا موضوع طرح سوال از آقای روحانی مطرح شود.

اعلام وصول سوال از رئیس جمهور خواسته عموم جامعه بود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید اذعان کرد که اعلام وصول سوال از رئیس جمهور ندای ملت بود که از سوی نمایندگان مجلس سر داده شد.

این نماینده سوال کننده از رئیس جمهور با تأکید بر اینکه نباید موضوع مذکور را به جناح خاصی نسبت داد، خاطرنشان کرد: این اقدام مجلس به هیچ عنوان امر تنش‌زا محسوب نمی شود.

با امضای حدود هشتاد نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی سوالاتی پیش روی ریاست جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است که دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به علت قانع نشدن بیش از یک چهارم نمایندگان مجلس، این سوال را روز (چهارشنبه، 10 مرداد ماه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول کرد.