به گزارش افکارنیوز،

سردار حسین اشتری در یادواره ۲۷۰ شهید نیروی انتظامی استان البرز که عصر امروز در سالن شهیدان نژادفلاح کرج با حضور استاندار البرز، نمایندگان مجلس، فرماندهان نظامی و انتظامی برگزار شد با تسلیت و تعزیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان پاداش شهادت و همان تاثیر را دارد که شهدای عزیز داشتند.

وی افزود: اگر هدف شهدای بزرگوار را رصد و به وصایای آن‌ها رجوع کنیم متوجه می‌شویم که شهدای ما از جمله شهدای دفاع مقدس هدف‌شان جهاد در راه خدا و رضایت و قرب الهی بوده است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس رزمندگان ما امکانات در حد دشمن را نداشتند و در وضعیت خاصی بودیم، بیان کرد: در آن زمان ما امکانات دفاعی و تجهیزات لازم را نداشتیم و امکانات محدود بود و دشمنان با تمام توان علیه نظام ما هجمه را شروع کرده بودند و ما شروع کننده جنگ نبودیم و دفاع‌کننده بودیم.

اشتری با بیان اینکه صدام مورد حمایت بسیاری از کشور‌های پرقدرت بود، گفت: مزیت ما در جنگ فرماندهی حضرت امام و حضور مردم در قالب بسیج و سپاه پاسداران، ارتش و جهاد سازندگی بود که در آن زمان نیروی انتظامی سه سازمان مجزا داشت و برترین مزیت رزمندگان توکل بر خدا و جهاد برای رضای الهی بود و رزمندگان به فرمان امام خمینی برای رضای خدا لبیک گفتند و امام هم غیر از خدا چیزی نمی‌دید و انسانی استثنایی بود و در زمان کنونی هم رهبری معظم انقلاب همانند ایشان هستند.

وی با بیان اینکه از نظر نظامی و محاسبات ارتش‌های بزرگ دنیا ما نباید پیروز جنگ می‌شدیم که پیروز شدیم، عنوان کرد: رزمندگان اسلام برای سربلندی اسلام و ایران جنگیدند و نگاه به خود نداشتند و هیچ منیت و خودخواهی بین رزمندگان ما در جنگ وجود نداشت.

سردار اشتری با بیان اینکه برخی شایعه می‌کنند که مدافعان حرم برای دفاع از حرم مبلغی می‌گیرند، عنوان کرد: چه کسی حاضر است به خاطر منافع مالی جان و سلامتی خود را بدهد و این شهدا برای افتخار آینده و اعتلای ایران و اسلام جنگیدند و این سبب پیروزی در مقابل دشمن بود.

فرمانده ناجا با بیان اینکه در خاطرات فرماندهان جنگ عراق اینگونه نوشته شده که آن‌ها شکست و عقب نشینی مقابل رزمندگان را باور نداشتند و برای آن‌ها این قدرت قابل باور نبود، گفت: در فتح خرمشهر از اسرای عراقی خاطراتی هست که یکی از رزمندگان ایرانی ده‌ها نفر از نیرو‌های عراقی را به اسارت گرفت و این‌ها سبب تعجب بوده است.

وی با بیان اینکه امروز توکل و نیت برای آبادانی کشور و حفظ و حراست از مرز‌ها موفقیت به بار می‌آورد، گفت: اگر روحیه جهادی در همه ابعاد وجود داشته باشد حتما موفق خواهیم شد و جوانان در زندگی شخصی و یا اداری با تاسی به رزمندگان و راه آن‌ها در همه امور موفق خواهند بود و هر حال که ما به مشکل برخورد کردیم از ائمه و مبانی دینی فاصله گرفته ایم و در خانواده‌های متدین مشکلات کمتر است وما هم باید از آن‌ها تاسی بگیریم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه گرامی داشت شهدا توفیق است، گفت: باید در زندگی فردی و اجتماعی از راه شهدا پیروی کنیم و موفقیت‌های چهل سال گذشته در روحیه جهادی و توکل به خدا و توسل به ائمه و بر اساس فکر عمل کردن بوده است.

وی گفت: موفقیت‌های در حال حاضر توسط افرادی به دست آمده که دوران دفاع مقدس را درک نکرده اند که حاصل پیروی راه شهدا و ایثارگران است و تنها راه را به ما نشان دادند و راه رزمندگان برای نسل‌های آینده تابلوی زیبایی است که می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه دشمن با جنگ رسانه‌ای یاس و ناامیدی را در کشور پمپاژ می‌کند، متذکر شد: این فضا ساخته و پرداخته دشمن است و فضای واقعی اینگونه نیست و امروز ایران در آستانه چهل ساله درختی تنومند و تاثیرگذار است.

وی گفت: عملیات رسانه‌ای دشمن هم خیلی سنگین است و ما هم دفاع کرده و هجمه می‌کنیم و تهاجمی هم در صورت نیاز عمل می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه اقتصادی فشار وجود دارد، گفت: همه مسئولان و مدیران باید همت کنند که بخشی از مشکلات از جمله مشکلات اقتصادی حل شود و مردم و امتحان پس داده‌ها بدانند که ما راهی را که رفتیم راه به پیشرفت و آبادانی منتهی می‌شود و در این مسیر مشکلات داریم که قابل پشت سر گذاشتن هستند.

وی با بیان اینکه در دفاع مقدس مشکلات بود، تصریح کرد: در غرب و شرق در شمال و حتی در کرج درگیری در دهه شصت وجود داشت و این دهه دهه‌ای سخت و پرمخاطره بود و با لطف و عنایت‌های خداوند با موفقیت پشت سر گذاشته شد و این مشکلات کنونی هم پشت سر گذاشته می‌شود.

وی عنوان کرد: امنیت امروز در ایران امنیتی باثبات و مثال زدنی و بی نظیر است و در منطقه و غرب آسیا در حال حاضر جنایاتی توسط آمریکا و رژیم صهیونسیتی و دست نشانده‌های آن‌ها در حال انجام است و متاسفانه دم از اسلام می‌زنند و همه دنبال این بودند که این ناامنی را به داخل کشور بیاورند.

سردار اشتری با بیان اینکه امنیت ایران از امنیت بسیاری از کشور‌های دنیا بالاتر است و در همایش‌های پلیس این موضوع را به کرات مشاهده کرده‌ام، تصریح کرد: امپراتوری رسانه‌ای و عملیات روانی دشمن همه مشکلات دیگر کشور‌ها را ندیده و مشکلات ما را سیاه نمایی و پررنگ نشان می‌دهند و این امنیت مرهون رشادت‌های شهدا، رزمندگان و امام و رهبری معظم بوده و این امنیت به راحتی به دست نیامده است.

اشتری با بیان اینکه تمام فضا‌سازی و فراخوان‌های مرداد ماه و تصور ضد‌انقلاب و گروه‌های معاند این بود که میلیون‌ها نفر از آن‌ها در صد‌ها منطقه از کشور همراه آن‌ها می‌شوند، گفت: تمام فراخوان‌ها در مقطع آخری در ده الی ۱۵ منطقه در کشور بیشتر نشد و این جمعیت کمتر از ده هزار نفر بودند.

وی با بیان اینکه مشابه این اتفاق در کشور سوریه اتفاق افتاد و هیچ شخصی و مذهبی در سوریه امنیت ندارد گفت: همه عزیزان و ساکنان کشور شهروندان ما هستند و از هر دین و ادیانی با هر ایده سیاسی برای ما محترم هستند البته تا جایی که به خطوط قرمز خدشه‌ای وارد نکند؛ کسانی که ادعا می‌کنند که آزادی نیست در پناه شهدا آزادی دارند و باید بروند سوریه و ببینند که با شعار آزادی چه بلایی سر کشور سوریه آوردند.

سردار اشتری با بیان اینکه ناجا در خدمت همه مردم برای ایجاد امنیت، آسایش و آرامش است، گفت: با تمام وجود در خدمت این مردم عزیز هستیم و ان شاالله شرمنده شهدا نباشیم.