به گزارش افکارنیوز،

نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (یکشنبه، 15 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، گفت: امروز روز سیاه مجلس شورای اسلامی بود، از ساعت 6 صبح جلسه غیرعلنی برای بررسی لایحه CFT تشکیل و مسئولان نظامی ضررهای بسیار خطرناک این لایحه را مطرح کردند اما دولت بالعکس این اظهارات، بر تأیید این لایحه اصرار کردند. درنهایت عهدنامه ننگینی مانند پاریس و ترکمانچای دوم در مجلس تصویب شد هرچند 120 رأی مخالف داشت.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اقتدار نظام، امروز بعد از حضور امت در صحنه و اقتدار رهبری به موجب قدرت نیروهای مسلح ماست، عملیات‌های موفق برون مرزی و موشک باران دشمنان نشان وحدت نیروهای اطلاعاتی، امنیتی، نظامی و مرزبانی است ازاین‌رو از فرمانده قرارگاه مرکزی سیدالشهدا، انتظامی استان، مرزبانی استان و مدیرکل اطلاعاتی آذربایجان غربی تشکر دارم که شبانه‌روز تمام تیم‌های تروریستی را قبل از ورود به خاک جمهوری اسلامی منهدم کردند.

حقوق‌بگیران نظامی، انتظامی و آموزش و پرورش زیر خط فقر

وی افزود: وضعیت دریاچه ارومیه اسفبار است. راه‌آهن ارومیه به مراغه افتتاح نشد و جاده‌های استان آذربایجان غربی مانند قتلگاه است. بازماندگان از تحصیل مشکل اصلی کشور است. دختران و پسران بین ۶ تا ۱۸ سال به دلیل فقر از تحصیل جا ماندند و به خیل بی‌سوادان اضافه شدند.

قاضی‌پور ادامه داد: افزایش حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری و تأمین اجتماعی با اوضاع بد اقتصادی امروز باید انجام شود. امروز همه حقوق‌بگیران به خصوص نیروهای نظامی، انتظامی، مرزبانی و آموزش و پرورش در زیر خط فقر قرار دارند، این ننگ است. دولت به داد معیشت مردم، کارکنان نیروهای مسلح، کارگران و کشاورزان برسد.

علت اختصاص 97 درصد ارز برای دریافت دو درصد داروی خارجی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت باید مانع افزایش بی‌رویه قیمت‌های ارزاق عمومی به خصوص داروها و لوازم پزشکی را بگیرد. وزارت بهداشت و درمان می‌گوید ۹۸ درصد داروها در داخل تولید می‌شود پس چرا برای دو درصد دارو خارجی ۹۷ درصد ارز اختصاص می‌دهند.

لزوم تأسیس شبکه سراسری ترک زبان

قاضی‌پور با خطاب قرار دادن رئیس صدا و سیما و استناد به اصل ۱۵ و ۱۹ قانون اساسی، گفت: جمعیت چهل میلیونی ترک‌های جمهوری اسلامی نیاز به یک شبکه سرتاسری ۲۴ ساعته دارد. آقای صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای چهل میلیون ترک مجوز یک روزنامه سرتاسری به زبان ترکی صادر کنید.

وی در تذکری به وزیر دادگستری، تصریح کرد: متأسفانه بیش از ظرفیت زندان، زندانی داریم که باید کاهش یابد. دولت هزینه غذا و دارو زندانیان را صد در صد اختصاص دهد. آقای وزیر کشور چرا چند ماه کارمندان و کارگران برخی از شهرداری‌ها کشور حقوق و مزایا خود را دریافت نکردند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی، گفت: چرا مشکل ۱۳۶ هزار سهامدار پدیده شاندیز را حل نمی‌کنید؟ حق و حقوق وزارت نیرو و جهاد و راه و شهرسازی را از مال سهامداران دادید ولی حقوق سهامداران را ندادید. علت امر چیست؟