به گزارش افکارنیوز،

محمود صادقی درباره  تصویب لایحه CFT گفت: تصویب این لایحه در کنار سه لایحه دیگر گره‌های بانکی ما را باز خواهد کرد.
چهارلایحه مذکور در کنار اقدامات عملی که ایران باید انجام دهد تا استانداردهای لازم را احراز کند، بسیار مفید است.
وی افزود: اگر مجموع این اتفاقات بیفتد؛ گره‌ای که در سیستم بانکی ما وجود داشته و دارد را باز خواهد کرد.
این عضو فراکسیون امید مدعی شد: با دست خودمان، خودمان را دچار تحریم کردیم و این مصداق بارز خودتحریمی است، ثمرات برجام را با همین تعلل‌های چندساله برباد دادیم. برجام قبل از عهدشکنی آمریکا ثمرات زیادی داشت؛ کما این که بسیاری از کشورها به ایران آمدند و شروع به کار کردند اما به دلیل وجود موانع بانکی با محدودیت زیادی روبه‌رو شدند.
این اظهارات در حالی است که به هنگام بزک کردن برجام، کسی نمی‌گفت قرار است غیر از تعهدات برجامی، تعهد دیگری هم بدهیم. موانع بانکی که امروز محمود صادقی به آن اذعان می‌کند، در یک سال اول اجرای برجام انکار می‌شد و بعدها مورد اذعان قرار گرفت. این اتفاق در حالی رخ داد که آقای روحانی در روز اعلام توافق تصریح کرد تمام تحریم‌های مالی و بانکی بالمره در روز اجرای توافق لغو می‌شود.
اما شهریور سال گذشته آقای ظریف در دیدار وزرای خارجه طرف برجام در نیویورک تصریح کرد 20 ماه پس از اجرای برجام حتی نمی‌توانیم یک حساب بانکی در انگلیس باز کنیم.
با این اوصاف باید از نماینده مذکور پرسید چرا برخلاف وعده‌ها، موانع بانکی برطرف نشد و اگر پس از این هم برطرف نشود- که قطعاً نمی‌شود- آنگاه تکلیف ملت با ماله‌کش‌هایی نظیر وی چیست؟!