به گزارش افکارنیوز،

 منصور مرادی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (1 آبان 97) گفت: به رئیس‌جمهور و وزیر کشور تذکر می‌دهم که دستور توقف کشتن کول‌بران را هر چه سریع‌تر اعلام کنند.

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در چنین شرایط اقتصادی و با وجود بیکاری در مناطق کردنشین تداوم کشتار کول‌بران محروم و مظلوم با هیچ معیار و موازین انسانی و اسلامی قابل توجیه نیست و موجب تعمیق شکاف بین ملت و نظام می‌شود. مگر در آموزه‌های اسلامی کسب روزی حلال همانند جهاد در راه خدا نیست؟ مگر مبنای حکومت ما نظام اندیشه‌های اسلامی نیست؟ چگونه و با چه مجوز قانونی، اخلاقی و قانونی بر سینه یک آدم مجاهد برای کسب روزی حلال گلوله می‌بندند و سرپرست یک خانواده با چند بچه خردسال را از پای درمی‌آورند.

وی افزود: آیا وقت آن نرسیده است که مسئولین به خود بیایند و جلوی کشتن این افراد بی‌گناه و بی‌پناه را بگیرند؟ مگر مقام معظم رهبری بارها بیان نکردند منظورشان از مبارزه با قاچاق شامل کول‌بران نمی‌شود؟ چرا برخی از مسئولین کشوری و استانی حتی از بیانات رهبری گذر می‌کنند و به جای نصب‌العین قرار دادن بیانات ایشان عکس آن عمل می‌کنند.

مرادی خاطرنشان کرد: اکنون مردم شهرهای مرزنشین و ما نمایندگان مردم در این برهه حساس با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی ضمن دفاع از طرح آشتی ملی خواهان به اتمام رسیدن  کشت و هر گونه خشونت علیه کول‌بران هستیم تا پایان بخشیدن به این کار موجب تحکیم، وحدت و ایجاد امنیت و ایجاد بستر رشد و توسعه همه جانبه کشور شود.

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروزه بحران محیط زیست مهمتر از بحران اقتصادی است و میزان تعدد آتش‌سوزی‌های عمدی و غیرعمدی در جنگل‌های زاگرس به ویژه در شهرهای مریوان و سروآباد گویای این ادعاست. اگر مشارکت مردم و حضور انجمن‌های فعال مردمی نبود شاهد خسارات جبران ناپذیری در بخش‌های محیط زیست در مناطق کردنشین بودیم.

وی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: مسائل جناحی در استان کردستان مانع پیشرفت شده، مدیران استانی با جناحی خواندن افراد توانمند و شایسته از انتخاب مدیران توانمند سر باز می‌زنند وافراد ناتوان که مدنظر جناح خود است، به عنوان مسئول استان و شهرستان انتخاب می‌کنند که این اقدام موجب عدم پیشرفت استان کردستان و موجب نارضایتی و نگرانی مردم حتی از نظام شده است.

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به دیگر مشکلات حوزه انتخابیه خود از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.