به گزارش افکارنیوز،

امیر نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی صبح امروز(شنبه 27 آبان) در نخستین همایش بین المللی امنیت، پیشرفت و توسعه پایدار مناطق مرزی و کلانشهرها، فرصت‌ها و چالش‌ها طی سخنانی اظهار داشت: کشور ما با قرار گرفتن در منطقه غرب آسیا با 15 کشور همسایه و دارای مرزهای گسترده دریایی و زمینی است.

وی افزود: امروز 17 استان از استان‌های سرزمین ما با سایر کشورها هم مرز هستند و این فرصت خوبی برای کشور ما فراهم کرده است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به تحرکات برخی کشورهای منطقه تصریح کرد: متاسفانه امروز در تعدادی از کشورهای همسایه به واسطه نفوذ ابرقدرت‌ها شرایط امنیتی خوبی حاکم نیست و نیروهای مسلح ما به دلیل عدم امنیت در برخی کشورهای منطقه مجبور هستند تلاش مضاعفی را در برقراری امنیت انجام دهند چرا که ما باید مراقب باشیم تا این ناامنی به مناطق مرزی‌مان سرایت نکند.

نعمتی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که بدون امنیت هیچ فعالیتی به ثمر نخواهد نشست و این مقوله زیرساخت هرگونه توسعه و پیشرفت است. نظام مقدس جمهوری اسلامی با رهبری فرمانده معظم کل قوا و نیروهای مسلح مقتدر و مردم شجاع بویژه مردم ساکن در مناطق مرزی، در غرب آسیا امروز دارای امنیت خوبی است.

وی با بیان اینکه توسعه و پیشرفت مکمل امنیت و لازم و ملزوم یکدیگرند گفت: اگر امنیت نباشد توسعه محقق نمی شود و اگر نیازهای اولیه افراد تامین نشود، زمینه امنیت از بین می‌رود و اگر می‌خواهیم در مناطق مرزی امنیت پایدار داسته باشیم باید نیازهای مردم را با توسعه همه جانبه برطرف کنیم، وگرنه با پدیده قاچاق کالا و فعالیت‌های غیرقانونی در منطقه مواجه خواهیم شد. مسلماً پدیده قاچاق تولید و اقتصاد داخلی کشور را بیمار می‌کند.