به گزارش افکارنیوز،

 «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری فاکس‌نیوز مسئله قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی نباید آمریکا را از مقابله با ایران بازدارد. 

خاشقجی روز 2 اکتبر (10 مهرماه) برای انجام امور کنسولی وارد کنسولگری عربستان سعودی در استانبول شد و پس از آن هرگز رویت نشد. دولت ترکیه فاش کرد وی داخل ساختمان کنسولگری کشته شده و جسد وی قطعه قطعه شده است.

روزنامه واشنگتن‌پست پیش از این فاش کرد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به این جمع‌بندی رسیده که «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی دستور ترور وی را صادر کرده است. 

متیس درباره این گزارش گفت: «من تمام اطلاعات را ندیده‌ایم. ما ادله‌ای مبنی بر اینکه ولیعهد سعودی در این قتل مشارکت کرده نداریم. مطمئنا بایستی درباره تمامی افرادی که در این قتل مشارکت کرده‌اند و همچنین درباره تمام جوانب آن تحقیق کنیم. اما این مسئله، به هیچ عنوان نباید ما را از مقابله با ایران غافل کند.»

دولت آمریکا بعد از خروج از برجام کارزاری که ادعا می‌کند برای فشار همه‌جانبه بر ایران است را آغاز کرده است. واشنگتن همراه با رژیم صهیونیستی کارگروهی را تشکیل داده که تحریک به اغتشاش و ناآرام کردن ایران در صدر اهداف آن قرار دارد.