به گزارش افکارنیوز،

 همزمان با ۱۵ آذر، روز حسابدار، جلسه هم اندیشی و تقدیر از حسابداران و حسابرسان نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (پنجشنبه) با حضور امیر سرتیپ دوم محمدعلی نوری، رئیس سازمان حسابرسی ارتش و حجت الاسلام والمسلمین حسین صنعت پور امیری، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش برگزار شد.

حجت الاسلام صنعت پور امیری، در این مراسم با تشکر از زحمات تمامی مسئولان و کارکنان سازمان حسابرسی ارتش، گفت: بحث های مالی، از جمله مباحث لغزنده ای است که اگر آدمی کنترل، مراقبت و ظرفیت لازم را نداشته باشد، موجب لغزش و سقوط انسان خواهد شد.

وی تصریح کرد: برابر آیات نورانی قرآن کریم، عواملی وجود دارد که انسان را از یاد خدا غافل می کند. قرآن کریم مال و فرزند را دو موضوع مهم و دو عنصر غفلت زا می داند.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش ادامه داد: خداوند متعال حسابگر و سریع الحساب است و دقت حسابرسی او برابر آیه ۱۶ سوره مبارکه لقمان به گونه ای است که ریزترین و نهان ترین اعمال و رفتار نیک و بد انسان را محاسبه می کند لذا باید همواره مراقب وسوسه شیطان و غفلت از یاد خدا باشیم و با تربیت نفس و پیمودن مسیر درست بندگی، خود را از لغزشگاه ها بویژه در امور مالی محفوظ بداریم و در کارها خدای تعالی را مراقب بدانیم.

صنعت پور در ادامه ارتش جمهوری اسلامی ایران را یکی از سالم ترین و پاک دست ترین سازمان های کشور در حوزه مسائل مالی و اقتصادی دانست و افزود: سازمان حسابرسی ارتش در حفظ و تداوم سلامت ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه امور مالی و حفظ اموال عمومی و بیت المال، نقش مهم و اساسی برعهده دارد که ان شاء الله تعالی هر سال شاهد رشد و پویایی بیشتر این سازمان اثربخش باشیم.

در ادامه این مراسم، امیر سرتیپ دوم نوری با گرامیداشت ۱۵ آذر روز حسابدار، گفت: سازمان حسابرسی ارتش با ایجاد نظام کنترل های داخلی پویا و اطمینان بخش از طریق اجرای حسابرسی عملیاتی و ارزیابی اثربخشی، کارایی، صرفه اقتصادی، اخلاقی و منصفانه بودن فعالیت های صورت گرفته توسط عالی ترین مدیران اجرایی توانسته است، نقش بسزایی در اعتلای ارتش جمهوری اسلامی ایران و اقتدار نیروهای مسلح داشته باشد.

وی افزود: اصلی ترین ماموریت سازمان حسابرسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر، حسابرسی عملیاتی از عملکرد یگان های ارتش اعم از نیروهای زمینی، پدافند، هوایی، دریایی، ستاد ارتش و موسسات انتفاعی و وابسته به ارتش به منظور اعتباردهی به فعالیت ها و اطمینان از صحت و سلامت امور انجام شده می باشد.  

امیر نوری در ادامه تصریح کرد: سازمان حسابرسی ارتش علی رغم کمبود نیروی انسانی متخصص، سالانه بیش از ۹۶ یگان و واحد اقتصادی در سطح ارتش را حسابرسی می کند و گزارش های دریافتی را به فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران به موجب ماده ۵۳ قانون محاسبات عمومی کشور و تبصره یک آن ارائه می کند. همچنین آموزش های لازم در حوزه های مختلف امور مالی را به فرماندهان و متصدیان امر در یگان های ارتش ارائه می کند و نارسایی های موجود را با آموزش های لازم و پیگیری های مستمر به حداقل ممکن کاهش می دهد.

در پایان این مراسم، از حسابداران و حسابرسان نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیر به عمل آمد.