به گزارش افکارنیوز،

نشست سه‌جانبه مذاکره‌کنندگان ارشد کشورهای ضامن روند آستانه، شامگاه دوشنبه 26 آذر ماه 1397 در ژنو با مشارکت حسین جابری انصاری، دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی، سرگئی لاورنتیف نماینده ویژه پوتین در امور سوریه و سدات اونال معاون وزیر خارجه ترکیه و هیئت‌های همراه برگزار شد.

مذاکره کنندگان ارشد سه کشور ضامن روند آستانه در این نشست، پیش‌نویس بیانیه پایانی نشست وزرای خارجه سه کشور را که امروز سه‌شنبه 27 آذر در ژنو برگزار می‌شود بررسی و نهایی کردند. در این بیانیه، پایان همراه با موفقیت تلاشها و رایزنی‌های فشرده و مشترک سه کشور ایران، ترکیه و روسیه در ارتباط نزدیک با طرف‌های سوری و نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد، با هدف نهایی‌سازی ترکیب و اسامی نمایندگان دولت، معارضه و جامعه مدنی در کمیته قانون اساسی سوریه رسماً اعلام خواهد شد.

مذاکره کنندگان ارشد سه کشور ضامن روند آستانه همچنین پس از پایان نشست سه‌جانبه خود، در مقر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو با استفان دی‌میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه دیدار کردند و ضمن ارائه فهرست نهایی‌شده اسامی نمایندگان جامعه مدنی سوریه در کمیته قانون اساسی این کشور، هماهنگی‌های لازم را جهت برگزاری اجلاس سه و چهارجانبه امروز وزرای امور خارجه سه کشور و دی‌میستورا به‌عمل آوردند.

حسین جابری انصاری شامگاه یکشنبه 25 آذر 97 در سفری فوری و دوساعته به دمشق با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار و در خصوص آخرین تحولات مربوط به کمیته قانون اساسی سوریه رایزنی و هماهنگی، و سپس از طریق بیروت به ژنو سفر کرد.