گروه سیاسی- محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به جلسه نمایندگان مستعفی اصفهان با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این جلسه صبح دیروز برگزار شد و آقای لاریجانی به نمایندگان مستعفی قول داده تا عصر همان دیروز با جناب آقای روحانی رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری معاون اول و یا نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی صحبت و مشکل تامین آب استان اصفهان را حل کند.

وی افزود: قرار بود آقای لاریجانی نتیجه صحبت های خود را به نمایندگان منتقل کند اما نه تنها مطلبی منتقل نشد بلکه آقای موسوی لارگانی نماینده فلاورجان با دفتر رئیس مجلس تماس گرفت اما جوابی دریافت نکرد.

نماینده مستعفی استان اصفهان تصریح کرد: چون جلسه با آقای لاریجانی و وعده وی به نمایندگان استان، نتیجه ای نداشته، بنابراین 19 نماینده استان اصفهان امروز سه شنبه و فردا چهارشنبه در جلسات مجلس شرکت نمی کنند.

ابطحی با بیان اینکه ما نمایندگان در خصوص استعفاء بصورت جمعی تصمیم می گیریم، افزود: تصمیم جمعی بر این است تا محقق نشدن مطالبه ما یعنی تامین آب استان در جلسات مجلس شرکت نکنیم.

وی اظهار امیدواری کرد تا نمایندگان استان اصفهان براستعفای خود استوار باشند.

نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آئین نامه داخلی مجلس، هیئت رئیسه باید استعفای ما نمایندگان را در دستور کار قرار دهد و ما آماده دفاع از استعفای خود هستیم.

نمایندگان اصفهان 2 هفته پیش در اعتراض به تامین نشدن آب استان اصفهان استعفاء دادند.

آنها تهدید کردند که استعفایشان جدی است و تا تامین نشدن آب استان و تعیین تکلیف استعفاء، در هیچ یک از جلسات مجلس شرکت نخواهند کرد.

هفته گذشته مجلس تعطیل بود و روز یکشنبه اولین جلسه کاری مجلس بعد از استعفای نمایندگان مذکور بود.