به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام حسن روحانی امروز چهارشنبه با بدرقه رسمی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری، به منظور شرکت در پنجمین جلسه شورای عالی روابط راهبردی دو کشور، تهران را به مقصد آنکارا ترک کرد.

 

دیدار دوجانبه  روحانی و آقای اردوغان ، حضور در پنجمین جلسه شورای عالی راهبردی ایران و ترکیه به ریاست رؤسای جمهوری دو کشور و بررسی راههای تقویت روزافزون همکاری ها و روابط تهران- آنکارا در بخش های مختلف و امضای اسناد مهمی در حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از مهمترین برنامه های سفر دو روزه دکتر روحانی به ترکیه می باشد.

ایده تشکیل شورای عالی روابط راهبردی دو کشور نتیجه اولین سفر دکتر روحانی به ترکیه در دولت یازدهم بود و بر اساس آن رؤسای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه روابط 30 میلیارد دلاری را هدف گذاری کردند.

رییس‌جمهوری کشورمان را در این سفر، دکتر واعظی رئیس دفتر، وزرای نفت، خارجه، صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد و دارایی، نیرو، ‌راه و شهرسازی، رئیس کل بانک مرکزی و جمعی از معاونین رئیس جمهور و روسای سازمان‌های اقتصادی و همچنین نمایندگانی از بخش‌های خصوصی کشورمان همراهی می‌کنند.

دکتر روحانی شامگاه پنج شنبه آنکارا را به  مقصد تهران ترک خواهد کرد.