به گزارش افکارنیوز،

امیر سرتیپ حاتمی با هدف کمک به مدیریت سیل کشور با حضور در قرارگاه مردم یاری عاشورائیان وزارت دفاع در کمیته بحران این استان حضور یافت و در جریان کمک رسانی به شهرهای مختلف استان قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه سردار ساری جانشین قرارگاه مردم یاری عاشورائیان وزارت دفاع، مهندس سلیمانی معاون مهندسی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع و مهندسین پروژه ها و طرح های مهندسی طی گزارشی مبسوط به وضعیت سیل زدگان در منطقه و اقدامات عملیاتی وزارت دفاع در خصوص امداد رسانی و مدیریت کنترل بحران پرداختند.

وزیر دفاع افزود: به کلیه سازمان ها، صنایع، شرکت ها و معاونت های وزارت دفاع ابلاغ شده است تا تمام امکانات خود را در منطقه خوزستان مستقر کنند تا مشکلات و آسیب ها به حداقل رسیده و شاهد رضایت مردم عزیز خوزستان که حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند باشیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه در منطقه حاضر شدم تا ضمن تقدیر و تشکر از همه دست اندر کاران متولی مدیریت بحران منطقه، از نزدیک خدمات همکارانم در ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای انتظامی را نظاره کنم و کمک های لازم در حوزه های مهندسی، فنی، خدماتی، پزشکی، تامین اجتماعی، جغرافیایی، بهداشتی، زیرساختی و ... را در حد وسع و توان ارائه کنیم.

امیر سرتیپ حاتمی در این جلسه با بیان اینکه همه باید تمام سعی و تلاشمان برای مدیریت حادثه متمرکز کنیم گفت: همه سیاست ها،راهبردها، راهکارها مبتنی بر مدیریت سریع حادثه شکل بگیرد.

وی افزود: هدف اصلی از حضور میدانی در منطقه خوزستان رفع سریع سیلاب و آبگرفتگی ها و  جلوگیری از صدمه دیدن مردم است.

وزیر دفاع با اشاره به اراده ملی و همبستگی همه اقشار ملت برای برطرف کردن مشکلات ناشی از سیل افزود: بحمدا... مردم و همه ارکان دولت و نیروهای مسلح جانانه پای کار آمدند و مانع از بروز خسارات و ضرر و زیان بیشتر بخصوص تلفات انسانی شدند.

امیر سرتیپ حاتمی اظهار امیدواری کرد: در این آزمون الهی باید در خدمت رسانی از هم سبقت بگیریم و به دنبال اجر و ثواب معنوی این خدمت رسانی به گروه مقاوم، سلحشور، صبور، مومن و انقلابی خوزستان باشیم.