به گزارش افکارنیوز،

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی، با اظهار مخالفت با مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد اصلاح قانون انتخابات گفت: فارغ از نکات مثبت استانی شدن انتخابات،  این عمل سردرگمی در نتیجه بین حاکمیت و مردم ایجاد می کند.

وی افزود: علاوه بر ابهامات جدی که در این مصوبه وجود دارد، تلاش های پیدا و پنهانی وجود داردکه این مصوبه به تایید شورای نگهبان برسد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی بیان کرد: در شرایط فعلی مردم شهرهای کوچک و روستاها به راحتی با نمایندگان ارتباط دارند و نمایندگان با برنامه ریزی صحیح می توانند در دیدارهای چهره به چهره با این مردم در جریان مطالبات ومشکلات مسائل آنها قرار بگیرند و با اشراف کامل بر شرایط و نیاز سنجی از کف جامعه در قانون گذاری آنچه مصلحت و مطالبه این مردم است مد نظر قرار دهند.

وی افزود: اما با قانون شدن این مصوبه با گسترش حوزه نمایندگی ،علاوه بر این که مردم شهرهای کوچک و روستاییان، مانند شهر تهران به علت گستره حوزه انتخابیه دسترسی به نمایندگان نخواهند داشت، چند صدایی باعث می شود در تصویب قانون ،نیازهای مردم مناطق مختلف کمتر مورد توجه قرار بگیرد، مصوبات مجلس با واقعیت های جامعه فاصله پیدا می کنند.

حاجی بابایی از موارد دیگر اشکال این مصوبه را تاثیر پشتیبانی شبکه های قدرت و پول در انتخاب نمایندگان برشمرد و گفت: با قانون شدن این مصوبه با توجه به گسترده حوزه انتخابیه باید منتظر تاثیر گذاری پول و شبکه های قدرت در انتخاب نمایندگان مجلس باشیم که خود به دور از اهداف مترتب بر ایجاد یک مجلس سالم با حضور نمایندگان واقعی مردم است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: انتظار این است که شورای محترم نگهبان ،با بررسی دقیق ابعاد حاصل از قانون شدن این مصوبه به رسالت تاریخی و سنگین خود عمل کند.

حاجی بابایی اظهار کرد: پبشنهاد می شود صدا وسیما ابعاد این موضوع مهم را با چند برنامه مناظره برای مردم اطلاع رسانی رسانی نماید.